Dobře skladovaný listový salát vydrží v chladničce až měsíc čerstvý

Obyčejný listový salát je skvělou a chutnou zeleninou vhodnou jako příloha nebo pro přípravu zdravých salátů. Bohužel má velmi krátkou trvanlivost a po pár dnech už není křupavý a jeho listy jsou povadlé a vůbec nevypadají chutně. Naštěstí díky internetu se můžete naučit novému způsobu skladování salátu, díky kterému vydrží celý měsíc.

Síla internetu

V dnešní době, kdy ceny potravin stále stoupají, se mnoho lidí snaží aplikovat v domácnosti různé triky, aby zbytečně neutráceli peníze. Je to obzvláště důležité u potravin, protože ty bývají největší položkou v domácím rozpočtu. Díky internetovým radám je tento úkol mnohem jednodušší než v minulosti.

Doporučený článek:  Čištění mikrovlnné trouby usnadní citron, jedlá soda a ocet

Lama Bazii je známá osoba na sociální síti TikTok. Tato blogerka sdílí se svými fanoušky osvědčené recepty a kulinářské triky. Naposledy tato známá blogerka uskutečnila experiment, který potěší nejednoho milovníka salátu. Ukázala, jak správně skladovat listový salát, aby vydržel až 30 dní. Inspirovala se svým manželem, který se tento trik naučil v restauraci, kde pracoval.

Zdroj obrázku: Freepik

Čerstvá zelenina

Manžel ji naučil, jak správně skladovat mrkev a celer v nádobě naplněné vodou, dobře zakryté a uložené v chladničce. Díky tomu tato zelenina vydržela dlouho čerstvá. Blogerka se rozhodla trik vyzkoušet i na listovém salátu. Stačí vám najít uzavíratelnou skleněnou nádobu, kterou naplníte listovým salátem, a následně zalijete vodou. Nádobu poté uložíte do chladničky.

Doporučený článek:  Čerstvost jahod prodlouží octový roztok a správné skladování

Takhle skladovaný salát bude čerstvý až jeden měsíc. Vodu v salátu však musíte pravidelně měnit, abyste se zbavili případných nečistot. Když salát z vody vyberete, bude stále křupavý, jako by byl právě utržený ze zahrady. Toto je skvělý způsob, jak prodloužit čerstvost salátu, když se chystáte na delší dobu pryč z domova a nestihli jste zkonzumovat zeleninu, kterou máte doma.

Zdroj: https://www.orilliamatters.com/village-life/this-simple-hack-can-keep-your-lettuce-fresh-for-up-to-30-days-6771116
.

Doporučené články