Migréna může mít více příčin. Jednu z nich najdete i ve své ledničce

Migrény jsou obrovské bolesti, které mohou snadno napadnout i vás. Stačí, když vám není dobře, venku je zničehonic horší počasí nebo máte stresovou situaci, kterou nedokážete vyřešit. Na bolesti hlavy může fungovat obyčejný prášek, ale migrény patří mezi onemocnění, proti kterým je potřeba bojovat i jinak. Navíc problém může být ve vaší ledničce.

Záleží na tom, co jíte

Jaké potraviny mohou způsobit migrény? Víte, co je to vlastně za nemoc? Příznaky jsou velmi viditelné. Je to bolest hlavy pouze na jedné straně. Frekvence může být různá, stejně tak síla bolesti. Mezi další příznaky patří nevolnost, fotofobie nebo citlivost na zvuky. Znáte to z filmů, kdy žena leží na křesle, kolem ní lítají děti a ona si chce jen v tichosti odpočinout.

Doporučený článek:  Tradiční chorvatská jídla, která si na dovolené může dovolit každý

Tyto stavy mívá až 20 procent populace. Není to pocit, při kterém bychom skákali radostí. Naopak, většina lidí si lehne nebo sedne, nemůže pracovat a jediné, co chce, je tento stav přežít a zase se vrátit do normálního života. Migrény mohou být dané i geneticky, proto si zjistěte, jestli tomu u vás není právě tak.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké typy migrén existují?

Existují různé typy migrén. Některé mají příznaky, které se objevují dlouho před očekávanou bolestí. Bez aury jsou migrény, které se ještě dělí na chronickou, která může trvat i 14 dní, a na tu, která odezní během tří dnů. Příčin migrény může být několik. Jednou z nich je například to, co jíte. Obsah vaší ledničky může způsobit nepříjemné bolesti hlavy.

Doporučený článek:  Vejce dodá tělu zdravé bílkoviny a vitamíny. Nejvhodnější formou je vejce uvařené naměkko

Citrusy jsou druhem ovoce, které je velmi oblíbené. Jestliže si jich ale dopřáváte nadbytek, může se stát, že se u vás spustí migréna. Také nadbytek masa není pro tělo dobrý, což si spousta lidí neuvědomuje. Plísňové sýry, čokoláda nebo káva jsou také možnými spouštěči bolesti. Na migrénu pak můžete použít různé léky, ale pokud se neustále opakuje, navštivte lékaře.

Zdroj: https://www.withcove.com/learn/migraine-trigger-foods
.

Doporučené články