Nebezpečí tam, kde ho nikdo nečeká. Nenechte návštěvu dělat si, co chce

Všichni hosté nejsou stejní. Někdo nevejde ani za dveře obutý, a i když mu říkáte, ať se vyzuje až doma, sundá si boty ještě před prahem do vašeho bytu. Jiná návštěva může v botách pochodovat po bytě a vůbec jí to nepřijde divné. Nenechte si do svého soukromí zanést zbytečně viry a bakterie. Jsou věci, které byste svým hostům rozhodně dovolit neměli. Pojďme si říct, proč.

Oblečení na doma nejen pro relaxaci

Často se lidé doma po příchodu převlékají do domácího oblečení. Oblečení na doma bývá pohodlné a vhodné na práci i odpočinek. Je velmi dobré, aby se lidé převlékali do domácích úborů nejen kvůli pohodlí, ale také kvůli bakteriím, které si na oblečení zvenku mohou přinést. Na obuvi se často objevuje viditelná špína. Na oblečení to již tak nevidíme, ale dle posledních studií také oblečení obsahuje velkou dávku škodlivin a virů a může být zdraví nebezpečné.

Zdroj obrázku: Freepik

Odborníci z Newyorské univerzity varují

Ředitel doktor Philip Tierno z oddělení imunologie a mikrobiologie Newyorské univerzity provedl studii na přítomnost choroboplodných zárodků na oblečení. Test oblečení dokazuje, že se na něm objevují bacily, které bychom ani nečekali. Na oděvech byly nalezeny sekrety respiračních virů, kožní flóra, a dokonce i fekální flóra živočichů. Nejvíce nečistot ovšem vědci v laboratořích objevili v oblasti podpaží a na spodní části halenek a bund.

Doporučený článek:  Kardamom vnese do kuchyně vůni orientu. Jeho účinky ocení především muži

Bakterie jsou vytrvalé

Bakterie na oblečení dle výsledku studií mohou přežívat až několik měsíců. Proto bychom oblečení, které máme jednou na sobě, neměli ukládat k čistému oblečení ve skříni. Nejlepší je oblečení ihned po příchodu domů vyprat nebo ho skladovat ve speciální skříni. To se týká také oblečení z obchodu. Nejen že bývá napuštěno různými chemickými látkami, ale také si je mohlo zkoušet plno jiných lidí, a tak se bakterie a viry mohly velmi snadno přenést až k vám domů.

Zdroj: https://dolfi.co/blogs/news/how-long-does-bacteria-live-on-your-clothes-and-how-to-disinfect-them-effectively
.

Doporučené články