Každoroční boj s popraskanými patami může být minulostí. Sůl a bylinky pokožku uzdraví a vyhladí

O nohy byste měli správně pečovat, protože vás celý život nesou a je potřeba, aby měly dostatek síly. V posledních měsících si lidé velmi často stěžují nejen na bolestivé mozoly, ale také na popraskané paty. Stačí pouze chvilka nepozornosti a na nohou se objeví praskliny nebo škrábance, které mohou bolet. Jak zachránit suché paty? Přinášíme několik domácích metod, které jsou účinné.

Mějte v létě krásné a hebké nohy

Péče o nohy je stejně důležitá jako péče o ruce nebo jinou část těla. Lidé na to ale často zapomínají a potom se nestačí divit, že jejich nohy nevypadají nejlépe. Můžete použít například koupele pro nohy, které je nejen osvěží, ale také jim dodají hydrataci. Právě proto jsou nohy často suché a popraskané, protože jim chybí hydratace. Koupele můžete připravit například z mořské soli.

Doporučený článek:  Nejlepší sezónní recepty bez masa, které ocení nejen vegetariáni

Nezapomínejte po koupeli použít například pemzu a odstraňte odumřelou pokožku na povrchu chodidel. Tím podpoříte růst nové pokožky, nohy budou promasírované a navíc se dostaví skvělý pocit, že jste pro své tělo něco udělali. Kromě soli ale můžete použít také jiné prostředky, například bylinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte sílu bylinek

Bylinky jsou již několik staletí skvělým prostředkem nejen na nemoci, ale také na chodidla nebo jinou část těla. Jsou snadno dostupné, můžete si je doma sami vypěstovat a koupel z nich se bude hodit nejen na nohy, ale také na ruce. Popraskané paty zmizí během několika procedur. Vyzkoušejte například lněné semínko, kostival nebo řebříček.

Doporučený článek:  Na indukci snadno vzniknou drobné škrábance. Díky správné metodě zmizí a deska bude jako nová

Některé bylinky bude stačit pouze zalít vroucí vodou, některé budete muset chvíli povařit. Přidejte je pak do koupele a vydržte několik minut. Výhodou je, že koupel můžete provádět u televize, bude vám k tomu stačit lavor, do kterého si pohodlně dáte obě nohy. Nezapomínejte nohy poctivě usušit a následně je namazat hydratačním krémem. Nebojte se dát silnější vrstvu a na nohy pak oblečte bavlněné ponožky.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/316572
.

Doporučené články