Káva s citronem spojí pozitivní účinky kofeinu a vitamínu C

Neobvyklá kombinace v podobě kávy a citronu může přinést vašemu tělu velké množství výhod. Avšak někteří výrobci kávy považují toto spojení za znesvěcení. Existují naštěstí i tací, kteří takovou kávu mají v oblibě, a to hlavně kvůli jejím prospěšným účinkům.

Vlastnosti této kombinace

Účinky kávy s citronem mají například detoxikační charakter. V kávě s citronem se nacházejí antioxidanty, které jsou zodpovědné za neutralizaci volných radikálů, které přispívají k tvorbě mnoha chorob (například astmatu, Alzheimerově chorobě nebo rakovině). Dokáže také posílit imunitu, a to díky obsahu vitamínu C, který také posílí zuby a dásně. Vitamín C je aktivátorem enzymů zodpovědných za metabolismus. Může proto přispět k rychlejšímu snížení nadbytečných kilogramů.

Doporučený článek:  Ve špičce banánu se neskrývají paraziti ani malí pavouci

Káva je zdrojem kofeinu, který stimuluje tělo a zvyšuje koncentraci. Je třeba uvést, že pravidelné pití mírného množství tohoto nápoje může mít pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Je to způsobeno skutečností, že káva může zlepšit průtok krve v krevních cévách téměř o 30 procent, a tím zlepšit okysličení tělesných buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron, káva a hubnutí

Káva s citronem pomůže udržet správnou hmotnost, ale pouze pod podmínkou, že ji budete konzumovat s mírou a v kombinaci s vyváženou stravou. Nejvíce vám při hubnutí pomůže kofein. Ukazuje se, že lidé používají citron namísto cukru, protože káva s přidáním sladidla je mnohem kaloričtější. Vitamín C se podílí na transformaci uhlohydrátů, tuků a bílkovin.

Doporučený článek:  Mlsání bez výčitek: datle jsou pochoutka, která pomůže zhubnout a posílí organismus nejen před zimou

Neexistuje žádný přesný recept na přípravu kávy s citronem. Většinou se připravuje z 30 ml espressa a 5 ml citronové šťávy. Díky takové přípravě vám tento nápoj dodá ještě více energie. Dávejte si pozor na velké množství kávy, protože může dojít k předávkování kofeinem. To způsobí, že tělo začne hůře absorbovat minerály, jako například železo nebo hořčík, které jsou pro tělo mimořádně důležité.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon, https://health.clevelandclinic.org/coffee-and-lemon-can-it-help-you-lose-weight/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/coffee-drinking-linked-to-longevity-lower-risk-of-cardiovascular-disease, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30335479/, https://www.usu.edu/today/story/ask-an-expert--how-much-caffeine-is-too-much
.

Doporučené články