Káva příjemně povzbudí, největší benefit však přináší pro játra. Pročistí je a předejde rakovině

Pití černé kávy může mít spoustu zdravotních výhod pro naše tělo. Bude to ale fungovat pouze za jistých podmínek – káva musí být černá, bez přídavku mléka nebo cukru. Jaký bude mít účinek na játra pití černé kávy? Dozvíte se, proč je pro naše tělo tolik prospěšná. Výzkumy ukázaly, že játra potřebují pravidelnou detoxikaci a čištění, proto je pití kávy bráno jako prospěšné.

Jak můžete ochránit svá játra pomocí kávy?

Játra mohou trpět hned několika nemocemi. Zjizvení jater je problém, o kterém se moc nemluví. Může se projevit až za několik let a přispívá k tomu například konzumace alkoholu, tučného a nezdravého jídla a také za nemoc může stres, který má většina z nás například v zaměstnání. Jestli ale pijete černý čaj nebo kávu, můžete si být jisti, že pro svá játra děláte to nejlepší.

Doporučený článek:  Ryby jsou zdravé, tyhle ale nikdy nekupujte. Na černou listinu se dostal i losos

Jeden nebo dva hrnky denně černé kávy játra dokážou vyčistit a zároveň je před podobnými problémy ochrání. Pokročilým stádiem zjizvení jater je cirhóza, kterou už nejde nijak zvrátit. Káva pak reguluje také hladinu jaterních enzymů, které jsou velmi důležité. Jejich přebytek ale může tělu spíše škodit. Jaterní enzymy čistí krev od toxinů, které pak vylučujeme.

Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte svá játra před rakovinou

Játra můžete snadno ochránit právě díky pití černé kávy. Ochráníte je nejen před volnými radikály, ale také před rakovinou, která vás může rychle zasáhnout, ale vědět o ní budete až za několik let. Pokud rakovinu jater máte, můžete ji pomocí pití kávy zpomalit. Je ale nutné myslet na to, že nejvhodnější bude opravdu černá káva, která nebude obsahovat mléko ani cukr.

Doporučený článek:  Známé obchodní řetězce vylepšují košíky o vychytávky, které usnadňují nákup

Jedině tak se do těla dostanou důležité látky. Na lidský organismus bude mít černá káva největší vliv, naopak cukru byste se měli vyhýbat, stejně jako mléčným výrobkům, pokud trpíte alergiemi na ně. Rozhodně se pak vyplatí kávu si vybírat a nechat si ji čerstvě namlít.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17484871/, https://health.clevelandclinic.org/is-coffee-good-for-your-liver/, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17179-liver-disease, https://bmcpublichealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12889-021-10991-7, https://www.webmd.com/hepatitis/coffee-help-liver
.

Doporučené články