I to nejlepší víno může přijít o svou delikátní chuť. S těmito potravinami ho raději nekombinujte

Alkohol našemu tělu rozhodně neprospívá, ale přesto si většina z nás čas od času neodpustí sklenku vína. Ukazuje se, že i když se jedná o nevinný návyk, může být pro naše tělo škodlivý. Především pak při nesprávné kombinaci vína s jinými produkty. Co bychom s vínem rozhodně neměli konzumovat?

Na tyto kombinace zapomeňte

Večeře nebo oběd bez chuti mohou zkazit náladu na celý den. Pokud plánujete červené víno kombinovat s těmito pokrmy, můžete se dočkat přesně takového zklamaní. Proto nekombinujte tyto potraviny:

  • sushi – obsah železa v červeném víně v kombinaci se syrovou rybou vytváří specifickou kovovou dochuť,
  • pokrmy s octem – roztok kyseliny octové s charakteristickým štiplavým zápachem a kyselou chutí se velmi špatně snáší s červeným vínem,
  • modrý sýr – i když k červenému vínu se hodí spousta sýrů, k modrému zrovna ne,
  • chřest a brokolice – obsahují síru a chlorofyl, ale chuť červeného vína je kovová a společně prostě neladí.
Doporučený článek:  Skořice provoní domov nejen o Vánocích. Tento zázračný lék ale není pro každého
Zdroj obrázku: Freepik

Jak je to s bílým vínem?

Pravidlo je jednoduché. Bílá vína jsou obvykle lehčí a jemnější než vína červená. Existují však některé druhy, které jsou velmi suché a neměli bychom je kombinovat s dezerty a kořeněnými jídly. Důležitý je především obsah vinného taninu. Když je ho v bílém víně hodně, raději vyberte jiné víno, které se kombinuje snadněji.

Víno a energetické nápoje

Jedním z prvních zakázaných spojení je společné pití vína a energetických nápojů. Pokud se rozhodnete pít energetický nápoj třeba během večírku, abyste snížili svou ospalost, rozhodně jej nezapíjejte vínem. Energetické nápoje totiž obsahují velkou dávku kofeinu. Kombinací s vysokoprocentním alkoholem dojde k podráždění nervových zakončení a v konečném důsledku se může projevit také srdeční arytmie nebo vysoký krevní tlak.

Doporučený článek:  Sleď patří mezi nejzdravější ryby. Vyniká množstvím vitamínů a upravit jde na mnoho způsobů

Nedopusťte proto, aby vám víno narušovalo vaše zdravé návyky. Stačí jen dávat pozor na některé kombinace a vše bude bez problémů.

Zdroj: https://www.cheatsheet.com/culture/foods-you-should-never-pair-with-wine.html/
.

Doporučené články