Houbičku je třeba měnit jednou týdně

Běžnou součástí kuchyní je houbička na nádobí. I když jste vlastníky myčky, tak bez houbičky se zpravidla neobejdete. Je třeba na čištění pracovní desky a to nádobí s ní asi také občas umyjete. Při používání houbičky se ale pravidelně dělají chyby. Hlavní je ta, že se nevyměňuje tak často, jak by bylo potřeba.

Jak zacházet s houbičkou na nádobí

Houbičky jsou oblíbené na mytí nádobí i proto, že jsou velké tak akorát do dlaně. Dobře se drží a také se s jejich pomocí skvěle dělá pěna z mycího prostředku. Udržovat čistotu v kuchyni je nutné, protože se tu pracuje s jídlem. Kdyby bylo kontaminované nečistotami či bakteriemi, mohlo by způsobit zdravotní problémy. Při používání houbičky málokdo myslí na to, kolik mikroorganismů se v ní může nacházet. Jen pomyslete na to, co všechno musí houbička umýt.

Doporučený článek:  Správně skladovaná vejce vydrží déle čerstvá

Po každém použití by se měla houbička dobře vymáchat v čisté vodě a voda z ní vymačkat, aby se v ní nezdržovala. Není vhodné nechávat houbičku ve vodě, protože se v ní množí bakterie a plísně, které jsou zdraví škodlivé.

Zdroj obrázku: Freepik

Dezinfekce houbičky?

Někdo má za to, že když houbičku bude dezinfikovat, prodlouží její životnost. A tak ji polévá horkou vodou, vkládá do mikrovlnné trouby, nebo dokonce použije některý chemický přípravek, aby ji zbavil mikroorganismů. Ale tudy cesta k čistotě v kuchyni nevede. Při každodenním používání houbičky při vaření a mytí kuchyňského nádobí a linky je zapotřebí ji vyměňovat každý týden. Jen tak zabráníte tomu, aby se ve vaší kuchyni množily bakterie a plísně.

Doporučený článek:  Nechte svůj domov provonět vanilkou. Oblíbený olej donutí všechny mouchy k odletu

Nakupte si houbičky do zásoby

Je proto vhodné mít houbiček větší zásobu. Naštěstí se nejedná o drahé zboží, takže si jich lze nakoupit více a opravdu dodržovat pravidelnou výměnu. Zde nemá cenu litovat vynaložených peněz z rodinného rozpočtu, protože zdraví je přednější.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/7781485/replace-kitchen-sponges
.

Doporučené články