Domácí bubble tea je zdravější i chutnější. K jeho přípravě postačí několik běžných přísad

Bubble tea je oblíbený nápoj s tapiokovými kuličkami. Bubble tea kupované v kavárnách jsou ale velmi drahé a obsahují hodně cukru. Ukázalo se, že tento oblíbený nápoj si můžete rychle a levně připravit i sami. Bubble tea je barevný čaj s přídavkem šumivých kuliček, který původně pochází z Tchaj-wanu. Dnes je tento nápoj známý po celém světě. Bubble tea můžete podávat jak teplý, tak studený.

Je, nebo není bubble tea zdravý?

I když je čaj považován za chutný a zdravý nápoj, odborníci ani lékaři jeho bublinkovou verzi nevítají. Ukázalo se, že bubble tea, který se prodává v kavárnách, má vysoký obsah cukru. Pokud se rozhodnete pro vlastní přípravu tohoto nápoje, můžete zvolit lepší a zdravější složení, než je v již hotových bubble tea.

Doporučený článek:  Konzervy s domácí rajčatovou omáčkou jsou ideálním způsobem zpracování zeleninové úrody
Zdroj obrázku: Freepik

Základní suroviny na přípravu bubble tea

Základní surovinou pro přípravu čaje s kuličkami jsou tapiokové kuličky. Lze je zakoupit ve většině obchodů se zdravou výživou. Ačkoli se bubble tea nejčastěji podává jako studený nápoj, můžete ho připravit i v teplé variantě. Tato varianta se hodí hlavně na podzim a v zimě. Mezi další základní suroviny patří esence vašeho oblíbeného čaje. Můžete si vybrat černý, bílý, zelený nebo ovocný.

Recept na domácí bubble tea

Přípravu začněte tím, že uvaříte dostatečné množství tapioky. Na jednu porci jsou potřeba 2–3 polévkové lžíce. Do vody dejte malé množství cukru a povařte kuličky zhruba 15 minut. Poté je nechte vychladnout. Dále je třeba připravit čajovou esenci. Druh čaje závisí na vás. Pro přípravu jednoho bubble tea potřebujete zhruba 200 ml nálevu. Jakmile budete mít všechny ingredience nachystány, nasypte kuličky na dno vysoké sklenice a zalijte vychlazenou tekutinou. Následně do nápoje přidejte ovoce, bylinky, sirup nebo mléko. Vše záleží na vašich preferencích. Pokud chcete připravit bubble tea s mlékem, připravte si 50 ml mléka a důkladně promíchejte ve sklenici společně s čajem.

Zdroj: https://theforkedspoon.com/bubble-tea/
.

Doporučené články