Dokonalá podzimní káva má vůni skořice. Prohřeje celý organismus a napomůže zdravému hubnutí

Kombinaci kávy se skořicí si dává jen málokdo, ale je to chyba. Pouhá špetka tohoto oblíbeného koření stačí nejen ke změně chuti, ale i k lepšímu fungování organismu. Přidáním skořice do kávy se zvyšuje její zdravotní přínos, proto bychom si měli tento nápoj dopřávat alespoň jednou denně.

Na hubnutí i trávení

Řada z nás si nedokáže představit den bez šálku kávy. Stimuluje a zlepšuje metabolismus a zvyšuje krevní tlak. Má antibakteriální a antipyretické vlastnosti. Na druhou stranu skořice reguluje trávicí procesy, snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá zhubnout. Kombinace obou těchto složek funguje jako opravdová zdravotní bomba.

Doporučený článek:  Jednoduché triky zbaví květák při vaření zápachu. Přípravě této zeleniny už nic nebrání

Přidáním skořice získá nápoj nejen zajímavou chuť, ale také povede ke zlepšení zdraví a hubnutí. Taková směs stimuluje naše tělo mnohem rychleji a silněji než běžná káva. Navíc příznivě působí na žaludek, zlepšuje trávení a reguluje vstřebávání tuků a cukrů. Zlepšuje metabolické procesy a dodává tělu energii. Káva se skořicí také podporuje lepší koncentraci a stimuluje tělo i mysl.

Zdroj obrázku: Freepik

Udrží cholesterol na uzdě

Pravidelná konzumace kávy se skořicí snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá udržovat správnou hladinu cukru. Cení se i pro své protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Prohřívá a podporuje imunitu organismu, proto se doporučuje zejména v podzimním a zimním období. Zpomaluje proces stárnutí a snižuje riziko mnoha nemocí. Samozřejmě stejně jako u všeho je namístě umírněnost, nejlepší je pít jen jeden až dva šálky denně v dopoledních hodinách.

Doporučený článek:  Oloupat papriky jde i bez škrabky. Tyto metody si chválí i profesionální kuchaři

Jak kávu připravit? Skořice by měla být jen doplněk. Přidejte špetku koření do šálku své oblíbené kávy a důkladně promíchejte. Skořici lze také přidat do čerstvě namletých kávových zrn, která zalijete vroucí vodou. Případně můžete smíchat půl šálku vody s mlékem, přivést k varu a přidat instantní kávu. Poté ochuťte skořicí, důkladně promíchejte a odstavte.

Zdroj: https://coffeeaffection.com/benefits-of-cinnamon-in-coffee/
.

Doporučené články