Dobře ochucená ovesná kaše je zdravou snídaní, která nasytí na celé dopoledne

I když jsou pro mnohé ovesné vločky spojeny s nevýraznou kaší, lze je připravit různými způsoby, díky čemuž dokážou získat jedinečnou chuť. Stále více lidí je přesvědčeno, že zdravá strava je základem kvalitního života. Správně vyvážená strava hraje také klíčovou roli při hubnutí.

Vyplatí se jíst ovesnou kaši

Je známo, že ovesná kaše má vlastnosti podporující zdraví. Mnoho lidí si je spojuje s nevýraznou snídaní, s ohledem na módu pro zdravou a vědomou stravu ale ovesná kaše získává na popularitě, i když ve zcela jiné podobě. Na webu najdeme spoustu receptů na ovesnou kaši obohacenou o přísady, které nejen pozitivně ovlivňují tělo, ale také zvyšují její chuť a získávají ovesné kaši příznivce.

Doporučený článek:  Amarant by neměl ve zdravém jídelníčku chybět. Podporuje oběhový systém i klidné zažívání

Oves je bohatý mimo jiné na vlákninu, antioxidanty, fytosteroly a polyfenolové kyseliny. Konzumací ovesné kaše poskytujeme tělu nejen bílkoviny, ale také vitamíny B1, B5 a B6, jakož i hořčík, železo, zinek a fosfor. Kromě toho se doporučuje konzumovat ovesné výrobky z důvodu jejich působení, což pozitivně ovlivňuje fungování těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti kaše

Konzumace ovesné kaše pomůže snížit špatný cholesterol, pomáhá také udržovat normální hladinu cukru v krvi, reguluje krevní tlak, podporuje snížení hmotnosti, zanechává delší pocit sytosti a pozitivně ovlivňuje funkci střev. Ovesné vločky se doporučují lidem, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kilogramů. Důležitou roli zde hraje mimo jiné vysoký obsah vlákniny. Touha po občerstvení mezi jídly zmizí a sytost zůstane delší.

Doporučený článek:  Využijte pórek na maximum. Zelená část je ideální pro netradiční saláty i jako příloha k masu

Kromě toho je snadné připravit jídlo, které dodává energii a poskytuje potřebné živiny. Za zmínku také stojí, že ovesné vločky mají nízkou kalorickou hodnotu. Ve 100 gramech je asi 360 kalorií a pro přípravu ovesné kaše je často zapotřebí pouze polovina této porce. Skvělým doplňkem do ovesné kaše je čerstvé ovoce bohaté na vitamíny a antioxidanty, semena obsahující zdravé tuky jako například chia semena, lněná semena nebo ořechy. Další vhodnou surovinou je také skořice, která pomáhá urychlovat metabolismus.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-oatmeal, https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/, https://www.healthline.com/nutrition/foods/oats, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-cholesterol/in-depth/cholesterol/art-20045192, https://www.verywellfit.com/oats-nutrition-facts-calories-and-health-benefits-4118577
.

Doporučené články