Čistá lednice je základem celé kuchyně. Se správnými prostředky je její umytí hračka

Čištění chladničky může být nepříjemné a drahé. Snažíme se zbavit nepříjemného zápachu z různých jídel, myjeme nečistoty chemikáliemi a chladnička stejně není dokonale čistá. Jednoduchou odpovědí na tento problém však mohou být obyčejné prostředky, které máme běžně v kuchyni. Takové řešení je levné a navíc ekologické.

Octem chladničku vyčistíte a také vydezinfikujete

Ocet je již dlouho znám všem ženám v domácnosti pro své dezinfekční a čisticí vlastnosti. Mnozí možná ani netuší, že ocet se běžně přidává i do čisticích prostředků, které nakupujme v obchodech. Sám o sobě je lepší volbou než chemičtí konkurenti, neboť je šetrný k přírodě, má mnohem nižší cenu a nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Doporučený článek:  Při smažení kapra je důležitý typ tuku, správná teplota i množství strouhanky

Pokud jde z vaší chladničky nepříjemný zápach, sáhněte po octě. Stačí si připravit roztok octa s vodou v poměru 1 : 3 a poté jím potřít vnitřek chladničky. Ocet ji dezinfikuje, zbaví zápachu a nečistot a ještě k tomu chladničku chrání i před případnými plísněmi. Nakonec otřete povrch chladničky dosucha čistým bavlněným hadrem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkusit můžete také sůl a citron

Sůl kromě odstranění nečistot také pomůže v boji proti bakteriím. Přípravek namíchaný ze 2 polévkových lžic soli ve sklenici teplé vody se dokonale vypořádá s nečistotami na stěnách, policích a ve štěrbinách chladničky. Sůl však potřebuje trochu času, aby mohla reagovat s nečistotami. Stačí jí 10 minut a poté můžete povrchy umýt čistým vlhkým hadříkem a vytřít do sucha.

Doporučený článek:  Jediná surovina navíc udělá z míchaných vajíček gurmánský zážitek. Budou dokonale krémová

Citronová šťáva nebo kyselina citrónová můžou být použity podobným způsobem. Citron se však liší v tom, že na rozdíl od soli dokáže povrchy i rozjasnit. Kromě toho se často do chemických prostředků přidává i umělé citronové aroma. Použitím šťávy získáte příjemnou vůni naprosto přirozeným způsobem. Vytvořte roztok smícháním šťávy z 3 citronů s půl sklenicí vlažné vody. I v tomto případě nechte kyselinu 10 minut působit a následně umyjte povrch vlhkým hadříkem a vysušte.

Zdroj: https://batmaid.ch/blog/en/clean-disinfect-fridge-naturally
.

Doporučené články