Čerstvě připravené šťávy jsou nejlepším lékem na vysoký cholesterol. Nebojte se vyzkoušet netradiční kombinaci chutí

Vysoký cholesterol je velký problém pro každý organismus. Bohužel v posledních letech se jedná o velmi častý a závažný problém, který lékaři s pacienty řeší. Samozřejmě existují léky, které mohou cholesterol snížit, ale základem je změna životního stylu a jídelníčku. Naštěstí existují také vynikající ovocné a zeleninové šťávy, které vám s tímto problémem efektivně pomohou.

Zeleninové šťávy pro pevné zdraví

Při snižování cholesterolu se můžete spolehnout na ovoce a zeleninu. Výroba šťáv je velmi jednoduchá. Jen vše vložíte do mixéru nebo odšťavňovače a během pár minut máte hotovo. Na cholesterol je skvělá rajčatová šťáva s celerem, na kterou potřebujete 2 rajčata, 2 stonky řapíkatého celeru, 2 listy kapusty, 3 petrželky, 1 stroužek česneku a 1 lžíci olivového oleje.

Další oblíbenou kombinací je šťáva z červené řepy a mrkve. Na tu potřebujete jen tři věci, a to 1 červenou řepu, 1/2 mrkve a 1/2 jablka. Poslední možnost je pro všechny milovníky špenátu. Smíchejte hrst listů špenátu, hrst listů kapusty, 1/2 citronu, 1 lžíci artyčokové šťávy a 1 lžičku medu. Získáte lahodné nápoje, které můžete střídat, a vždy vypijte jednu sklenici denně.

Doporučený článek:  Vývar bez kompromisů podle Joshuy Weissmana: potřebovat budete jen to, co najdete v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Ovocné šťávy pro nižší cholesterol

Další možností jsou ovocné šťávy, které jsou ještě jednodušší na přípravu a možná ještě chutnější. Jestli nejste velkými fanoušky zeleniny, budou pro vás to pravé. Nejjednodušší je šťáva z pomeranče a granátového jablka. Potřebujete jen 1 pomeranč, 50 ml šťávy z granátového jablka a 1 celé jablko. To je všechno.

Druhým ovocným nápojem je hroznová šťáva. Připravte si celý hrozen červeného vína, 2 jablka, 1 mrkev a 1/2 pomeranče. Uvidíte, že vám bude chutnat. A posledním nápojem (hlavně během léta) je borůvková šťáva se zázvorem. Na výrobu potřebujete jen 2 hrsti borůvek (mohou být i mražené), pár centimetrů z čerstvého kořene zázvoru a 1 grapefruit. Všechno rozmixujte a vychutnejte si chuť antioxidantů.

Zdroj: https://www.eatthis.com/best-smoothie-recipes-lower-cholesterol/
.

Doporučené články