Popraskané paty potřebují léčit především zevnitř. Změna jídelníčku dokáže zázraky

Nedostatek vitaminů a dalších látek může způsobit nejen popraskání pat, ale také vznik infekcí nebo zánětů. O nohy byste měli pravidelně pečovat, stejně jako o ruce a ostatní části těla. Bohužel se na chodidla a zejména paty hodně zapomíná, přitom popraskané paty mohou hodně bolet. Po otevřených ranách se těžko chodí a navíc budou takové nohy v létě vypadat nepřitažlivě.

Jaké vitaminy doplnit?

Vitaminy jsou pro naše tělo velmi důležité. Je nasnadě myslet především na naše zdraví. Nedostatek vitaminů se může projevit nejen na fyzické kondici, ale poznáme to také na svém těle. Suchá kůže na patách nebo jiných místech na těle sice nebolí, ale snadno může prasknout a můžeme si přivodit zranění, která nás omezí na několik týdnů.

Doporučený článek:  Praskliny na rajčatech svědčí o nedostatečné péči. Tato zelenina se nespokojí jen tak s něčím

Je tak potřeba doplňovat vitaminy, minerály a další látky, které naše tělo nejen potřebuje, ale hlavně ocení. Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité. Najdete je hlavně v tučných rybách, ale také v jiných potravinách. Vitamin A zase působí na vlasy, nehty a pokožku celého těla. Vitamin B3 a jeho nedostatek značí, že budete mít záněty v kůži. Vitamin C potřebujeme opravdu všichni, podpoří naši imunitu a také pomůže tvorbě kolagenu.

Zdroj obrázku: Freepik

Co může být příčinou popraskaných pat?

Nejen vitaminy mohou tělu chybět. Popraskané paty vznikají z mnoha příčin. Jednou z nich může být také nevhodná obuv, která se projeví právě tím, že budete mít paty vysušené, a pokud je nebudete správně hydratovat, budou postupně praskat. Nohám dejte kvalitní hydrataci, můžete využít přírodní krémy.

Doporučený článek:  Kouzelné koření vytvoří doma jedinečnou atmosféru. Příjemná vůně zároveň vyžene nepříjemný hmyz

Nohám dopřávejte pravidelné solné koupele, které budou pokožku nohou vyživovat. Suché nohy mohou znamenat jiné zdravotní problémy, na které tělo takto upozorňuje. Popraskat může pokožka nohou také kvůli střídání chladného a teplého vzduchu, ale může za to také kosmetika, která je většinou plná chemie. Proto na nohy dbejte, a to nejen během letního období, kdy jsou vidět nejvíce.

Zdroj: https://www.scholl.com.ph/why-scholl/you-are-what-you-eat-how-your-diet-affects-hard-skin/
.

Doporučené články