Snídaně je důležitá, musí být ale zdravá. Vyzkoušejte tentokrát něco netradičního

Snídaně je pro mnoho z nás základem dne. Možná právě při snídani zkonzumujete nejvíce kalorií a nemusíte ani obědvat. Musíte ale poslouchat své tělo, které si rychle řekne, co potřebuje. Jestliže rádi snídáte, ale už nevíte, co si k snídani připravit, představíme několik možností. Snídaně totiž musí být nejen nutričně vyvážená, ale také musí chutnat. Mnoho lidí však volí ke snídani nevhodné potraviny, jako sladké pečivo nebo nezdravé cereálie plné cukru.

Proč se vyplatí vyměnit bílé pečivo za jiné potraviny?

Mnoho lidí si pod zdravou snídaní představí například zeleninu dušenou v páře nebo další pochoutky, které jsou časově náročné na přípravu. Přitom to tak vůbec není. Zdravou snídani si můžete připravit rychle, nebo dokonce předchozí večer a ráno jen dodělat a máte hotovo. Snídani byste si měli vychutnat společně s dobrou kávou nebo čajem.

Doporučený článek:  Česnek prospěje tělu nejlépe syrový. Zápachu z úst zbaví káva nebo petržel

Jaké snídaně jsou tedy vhodné, aby našemu tělu daly všechny vitaminy, které potřebujeme? I když nepatříte mezi ty, kteří vstanou a jdou jíst, vyplatí se snídat dvě hodiny po probuzení. Potřebujete totiž nastartovat tělo a jedině dobrou snídaní toho můžete docílit. Snížíte také riziko vzniku cukrovky nebo dalších nemocí. Vyplatí se sáhnout po potravinách, které dodají energii a zároveň nejsou plné cukru a dalších látek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké snídaně si můžete připravit?

Snídaní nejen nastartujete tělo i mysl, ale zároveň se vám bude lépe soustředit a učení půjde lépe do hlavy. Hodí se tak hlavně pro ty, kteří pracují kreativně. Snídaně ale musí být vyvážená, obsahovat by měla nejen tuky, ale také bílkoviny a další látky. Jaké snídaně je tedy vhodné zvolit? Můžete zkusit orientální s vejci, tzv. shakshouka. Skládá se z rajčatové omáčky, papriky, cibule a nesmí chybět ani vejce, které je základem většiny snídaní.

Doporučený článek:  Kaše z vloček dodává energii, startuje metabolismus a usnadňuje redukci váhy

Díky obsahu vajec do sebe dostanete bílkoviny, zelenina zase poskytne cenné vitaminy a minerály. Rajčata obsahují lykopen, který odstraní z těla toxiny a navíc podpoří látkovou výměnu. Pro milovníky sladkého tu máme ovesnou kaši s ovocem, kterou volí většinou ti, kteří si chtějí dopřát sladkost, a přitom se udržují ve formě.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-best-foods-to-eat-in-morning
.

Doporučené články