Slupky z okurek vyzrají na mravence i špinavou koupelnu. Kromě domova rozzáří také naši pleť

Pro přípravu jídla je někdy potřeba oloupat zeleninu. Konkrétně v tomto článku budeme rozebírat slupky z okurek. Ačkoliv se to nezdá, vyhozením slupek ztratíte možné bonusy. Mezi ně patří:

  • usnadnění úklidu,
  • zbavení se škůdců,
  • kosmetické ošetření.

Pokud slupkyokurek nevyhodíte, získáte širokou škálu benefitů. Hlavně trend „zero waste“ zde najde uplatnění.

Jak se zbavit mravenců?

Výskyt mravenců v domácnosti je vždy nepříjemností. I když neznamenají přímou hrozbu pro člověka, tak se dokážou velice rychle zabydlet a rozmnožit. Pohled na ně a jejich přítomnost můžou leckoho vyděsit. Nejvíce napadenou místností bývá kuchyně, kde vesele konzumují potraviny, které jsou pak zralé na vyhození.

Doporučený článek:  Stačí rozpustit ve vodě a zažívací problémy zmizí. Vyzkoušejte netradiční nápoje z různých koutů světa

Jaký vliv má slupka z okurky na vyhnání mravenců z domácnosti? Slupka obsahuje látku cucurbitacin, která mravence dráždí. Nenávidí vůni okurek, takže rozmístění slupek v místech výskytu mravenců je vyžene na 100 %. Efektem je také to, mravenci postupně ztrácí čich, který je pro ně zásadní pro komunikaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění

Velice zajímavé využití najdou slupky v oblasti čištění a údržby. Pro svoji jemnost je oceníte zejména při úklidu dřezu nebo chladničky. Nepoškrábou povrch a dokonale ho vyčistí. Dále se skvěle hodí do koupelny, kdy slupky z okurek nastrouháte a smícháte se solí. Vznikne tak pasta, která vás zbaví nečistot na umyvadle a vaně (hlavně keramické). Tuto domácí pastu naneste na problémová místa, nechte čtvrt hodiny působit a setřete hadříkem. Vše bude vyčištěné.

Doporučený článek:  Ze zeleninových odřezků můžeme vypěstovat zdravé výhonky

Péče o tělo

Mnoho lidí si představí plátky okurek pod očima, ale stačí bohatě peeling. Pokud neznáme původ okurky, je potřeba ji pořádně omýt. Poté stačí slupku z okurek přiložit pod oči a nechat pár minut působit. Výsledek se zanedlouho dostaví a pokožka bude hydratovaná a vyživená. Pravidelné používání pokožku rozjasní a zpevní.

Ještě stále budete vyhazovat slupky do koše, nebo jste si to rozmysleli? Určitě není na škodu zkusit jeden z našich tipů.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/beauty/how-you-can-use-cucumber-peels-article-105761
.

Doporučené články