Sladké ovoce zachutná i rostlinám. Banánová slupka je přiměje rozkvést a odežene nebezpečné mšice

Hnojivo z banánových slupek ocení všichni lidé, kteří hledají způsoby přirozené výživy rostlin. Domácí přípravek si můžete připravit z kuchyňských zbytků, takže vás to nebude stát nic. Květiny budou toto hnojivo milovat a viditelně se vám za něj odvděčí.

Vlastnosti banánové slupky

Banány jsou ovoce, které je k dispozici v obchodech po celý rok. Jsou skvělé ke svačině i jako přísada do složitějších salátů nebo dezertů. Pokud po konzumaci házíte slupky automaticky do koše, je to chyba, protože jde o pokladnici cenných látek. Jako hnojivo poskytne rostlinám draslík a fosfor. Seznam prospěšných složek zahrnuje také vápník, hořčík, dusík a kyselinu křemičitou.

Tato výživová bomba posiluje květiny a stimuluje jejich kvetení a v některých případech také zlepšuje chuť ovoce. Jako bonus si můžete všimnout, že toto hnojivo bude mít odpuzující účinky na mšice. Funguje dobře i při péči o náročnější rostliny. Dracény a kapradiny mají toto hnojivo obzvláště v lásce. Podporuje pěknou barvu a dobrý stav dekorativních listů. Je vhodné také pro populární orchideje.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava hnojiva

Extrakt z banánových slupek lze snadno připravit. Jedná se o nejuniverzálnější přípravek, který je vhodný pro použití doma i na zahradě. Umyté slupky rozdělte na menší fragmenty. Vhoďte je do litrové nádoby, zalijte teplou vodou a nechte dva dny stát na stinném místě. Potom směs smíchejte s čistou vodou v poměru 1 : 1. Nyní je hnojivo připraveno k použití.

Doporučený článek:  Díky jednoduchému triku už voda při vaření brambor nepřeteče. Stačí využít jedinou ingredienci

Chcete-li podpořit své zahradní rostliny jednoduchým, ale účinným způsobem, zakopejte banánové slupky v půdě. Dříve je nakrájejte na menší kousky. V této souvislosti je důležitý kalendář. Pusťte se do práce dva nebo tři týdny před plánovanou výsadbou rostlin do země. V této době se již zahájí proces rozkladu banánových slupek, takže půdu předhnojí. Díky jejich přítomnosti v následujících týdnech se do substrátu postupně uvolňují cenné složky, díky čemuž bude úrodnější a bude mít pozitivní vliv na vývoj sazenic.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/banana-peel-fertilizer
.

Doporučené články