Opary mohou zmizet stejně rychle, jako se objevily. Ten nejlepší lék najdete ve své kuchyni

Herpes není jen pohlavní nemoc, ale také odborný název pro opary. Tato kožní vyrážka působí neesteticky a způsobuje nepříjemné příznaky jako svědění, bolest nebo pálení. Léčba může vypadat několika způsoby. První možnost je, že budete čekat a trpět, dokud se opar sám nezahojí. Druhou je návštěva lékárny a nakoupení produktů, které nemusí vůbec fungovat. A třetí možností jsou domácí prostředky, které vám zaručeně pomohou a nebudou stát ani korunu.

Nepříjemné onemocnění, které lze efektivně léčit

Herpes je poměrně časté onemocnění, které způsobují viry HSV-1 a HSV-2. Lidé jsou jediným zdrojem herpetické infekce a každý, kdo měl jednou opar, je nositelem tohoto viru po zbytek svého života! To je hlavní důvod, proč někteří lidé na opary trpí hodně a jiní ho neměli ani jednou za život. Tento problém se objevuje obvykle na rtech a trvá několik dnů, než se ho zbavíte. Využít můžete léky z lékárny, ale spolehnout se můžete i na suroviny, které máte v kuchyni.

Doporučený článek:  Známá influencerka prozradila jednoduchý postup, jak všechny potraviny uchovat déle čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředek z česneku, cibule a medu

Někteří lidé používají stroužky česneku, cibuli nebo med samotné na léčbu tohoto problému. Mnohem lepší variantou ale bude jejich spojení, protože získáte mnohem silnější prostředek, který nebude dráždit kůži. Recept je velmi jednoduchý. Stroužek česneku prolisujte, přidejte jemně nakrájenou cibuli a malou lžičku medu. Vše důkladně promíchejte a naneste na postižené místo. To je všechno a během chvilky pocítíte úlevu od bolesti, svědění a pálení.

Jednoduché prostředky na léčbu oparů

Kromě těchto surovin můžete použít i několik dalších, které mají prakticky stejné účinky. Použít můžete citron, který má antiseptické vlastnosti. Stačí jen několikrát za den přiložit plátek citronu na postižené místo. Stejně dobře bude fungovat několik bylinek, a to meduňka, máta, šalvěj nebo černý čaj. V každém z těchto případů si stačí připravit výluh a na kousku gázy nebo vaty ho aplikovat na opary.

Zdroj: https://www.riverfronttimes.com/sponsored/how-to-get-rid-of-herpes-13-home-remedies-to-treat-herpes-outbreak-naturally-35172295
.

Doporučené články