Nejlepší lék na podzimní nemoci stojí pár korun. Lněné semínko je škoda nevyužít

Lněné semínko je superpotravinou, kterou se vyplatí mít doma. Hodit se bude především v zimním a podzimním období, protože se díky němu snadno zbavíte nachlazení nebo kašle. Lněná semínka si můžete namočit a odvar z nich využít například na vlasy nebo k pití, pokud se chcete rychleji uzdravit. Semínka mají pozitivní vliv na celý organismus.

Je skutečně tak zdravé?

Lněné semínko je pro mnoho lidí opravdu zázračnou surovinou, která je nejen snadno k dostání, ale můžete ji také jednoduše využít. Lněné semínko je známé už několik století a těší se v poslední době velké pozornosti. Můžete si ho dát samotné nebo si ho přidat do bílého jogurtu či tvarohu. Obsahuje nejen vlákninu, která pozitivně ovlivňuje trávení, ale také další látky, které jsou prospěšné.

Doporučený článek:  Září je měsícem sklizně. Sezónní produkty se hodí pro vytvoření zdravého dietního plánu

Vitaminy C, E, K i B jsou jejich součástí. Stačí přitom jedna nebo dvě lžičky denně, abyste si trávení upravili a do svého těla dostali živiny, které potřebuje. Snížíte si tak hladinu cholesterolu, ale také podpoříte hubnutí. Jestli si lněné semínko chcete připravit podle sebe, můžete si udělat speciální nálev, který pomůže proti kašli.

Zdroj obrázku: Freepik

Nachlazení se zbavíte snadno a rychle

Jestli máte raději domácí metody léčení nachlazení nebo kašle, lněné semínko se vám bude hodit. Jak si pomoci od kašle právě pomocí lněného semínka? Budete potřebovat sklenici vody, 2 lžíce semínka a také 4 lžíce malinové šťávy. Použít ale můžete také bezovou, nejlépe domácí, protože nebude obsahovat žádné zbytečné látky.

Doporučený článek:  Jarní detox je každý rok velmi populární. Základem je postupovat obezřetně, jinak hrozí i problémy

Lněné semínko zalijte převařenou teplou vodou, nechte vařit na sporáku asi pět minut a poté odvar sceďte. Přidejte šťávu, a jestli chcete, můžete ji osladit medem. Tato směs se bude hodit při problémech s dýchacími cestami. Navíc lněným semínkem podpoříte imunitní systém. Dříve se vrátíte do formy a lněné semínko působí i preventivně proti podzimním chřipkám.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds
.

Doporučené články