Mšice jsou pohroma, která nemá obdoby. Zkáze na zahradě předejde postřik z obyčejné zeleniny

Žádný zahradník není z přítomnosti mšic na zahradě nadšený. Napadají téměř všechny rostliny. Co je na tomto hmyzu obzvláště nesnesitelné, to je jeho schopnost se rychle rozmnožovat. Tím, jak se rychle rozmnožuje, napadá čím dál tím větší plochu, a tím pádem i více rostlin. Máme několik možností, jak se zbavit těchto škůdců. Nemusíme vyloženě sahat po chemických přípravcích, stačí si připravit domácí roztok ze dvou surovin:

  • cibule,
  • česneku.

Jakmile narazíme na zahradě na mšici, tak je potřeba co nejrychleji reagovat a postřikem mšice zahubit. Díky tomu snížíme jejich množení a také rozsah škod. Co je potřeba k vytvoření postřiku?

Doporučený článek:  Citronová kůra zbaví myčku zápachu, nečistot i mastnoty

Mšice a jejich negativní dopad na zahradu

Mšice jsou hrozbou pro naši zahradu a rostliny v ní. Napadají květiny v květináčích, polní plodiny, keře, a dokonce i stromy. Jak tento hmyz škodí? Doslova jako upíři. Svým sosáčkem sají šťávy, které jsou uvnitř rostlin. Poškozuji plodiny ničením listů a přenosem různých chorob. Dalším nebezpečím je již zmíněné rychlé přemnožení.

Věděli jste, že za jednu sezónu se mohou mšice rozmnožit až do tuctu generací? Jedna generace mšic se skládá z několika desítek jedinců. Jakmile je překročena kapacita mšic na rostlině, tak se některým samičkám vyvinou křídla, která jim umožní odletět na další rostlinu a založit novou kolonii. Tímto způsobem stále dokola, dokud nenapadnou celou zahradu, a proto je důležité zavčasu jednat.

Doporučený článek:  Tipy pro skladování jablek, díky kterým vydrží celou zimu
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní česnekový postřik

Prvním ze dvou zmiňovaných postřiků je z česneku. Pro jeho přípravu je potřeba 250 g mletých hlav česneku, který zalijete 10 l vody. Zamíchejte, aby se pořádně obě složky promíchaly, a po 15 minutách směs sceďte do hrnce nebo větší nádoby. Před samotným použitím zřeďte vodou v samostatné nádobě v poměru 1 : 1 a nalijte do rozprašovače.

Přírodní cibulový postřik

Jedná se o podobný recept jako česnekový. Pro přípravu druhého postřiku potřebujete 200 g cibulových slupek, které zalijete 10 l vody. Výslednou směs nechejte odležet 4 dny na bezpečném místě. Po uplynutí této doby je potřeba tuto směs scedit a získaný přípravek aplikovat přímo na kolonie mšic. Postřik je nejlepší provádět odpoledne nebo pozdě večer každé 2–3 dny, abyste rostliny nespálili. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/control-aphids-onion-43022.html
.

Doporučené články