Mrazivé osvěžení s dávkou kofeinu. Horké dny přímo vybízí k přípravě té nejlepší ledové kávy

Ledová káva může být během horkých dnů v létě hotovým zázrakem. Připravit si ji můžete mnoha způsoby – s kostkami ledu, šlehačkou, karamelem nebo vanilkovou zmrzlinou. Možná to nevíte, ale ledová káva je nejen vynikající, je také zdravá. Dodává tělu prospěšné polyfenolické sloučeniny, které potřebujeme pro správné fungování. Jak si připravit zdravou ledovou kávu doma?

Jak ledová káva působí na tělo?

Ledová káva samozřejmě obsahuje kofein, který je v malém množství pro lidský organismus zdravý. Zvyšuje krevní tlak a zrychluje tep, díky čemuž se tělo lépe okysličuje. Pomůže vám se soustředěním a při pravidelné konzumaci dokáže snížit riziko cukrovky 2. typu, Parkinsonovy choroby nebo Alzheimerovy choroby.

Doporučený článek:  Avokádo může dozrát za jediný den. Stačí ho vložit do sáčku a počkat do rána
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si doma připravit ledovou kávu?

Recept na ledovou kávu není vůbec složitý. Potřebovat budete jen pár ingrediencí a pár minut času. Na výrobu si připravte 2 espressa, 2 lžíce cukru, 100 ml studeného mléka, 100 ml vody a led. Do šejkru nalijte 2 espressa, vodu a cukr. Vše důkladně protřepejte, dokud se neobjeví pěna. Jestli nemáte šejkr, můžete směs několikrát nalít ze sklenice do sklenice. Poté vložte kostky ledu do vysoké sklenice a vše zalijte mlékem. A máte hotovo! Použít můžete také instantní kávu.

Doporučený článek:  Naučte se jíst sushi jako znalec japonské kuchyně

S čím ji podávat?

Chcete-li mít ledovou kávu co nejzdravější, měli byste přidávat co nejméně sladkých přídavků. Jestli si ji naopak chcete vychutnat jako netradiční dezert, přidejte do ní domácí šlehačku nebo kopeček zmrzliny. Dokonalou volbou příchutě zmrzliny je karamel, vanilka nebo čokoláda, které budou snižovat hořkost kávy.

Sklenice základní ledové kávy má 50 kcal. Se šlehačkou se dostanete na 200–250 kcal a se zmrzlinou a šlehačkou může mít i 500 kcal. Jak vidíte, hodně záleží na tom, co do ledové kávy přidáte, protože samotná káva nemá příliš kalorií. Jestli nechcete zbytečně přibírat, pijte ji samotnou nebo do ní přidejte jen pár kapek vanilkového extraktu pro lepší příchuť.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/iced-coffee
.

Doporučené články