Drožďový nápoj je nejlepší recept pro krásnou pokožku. Ne vždy ale skutečně prospěje

Droždí se používá odpradávna při potížích s pokožkou nebo vlasy. Tuto domácí medicínu používaly naše babičky k léčbě kožních onemocnění, akné, ale také při neurózách nebo nervových chorobách. Jaké jsou jeho zdravotní účinky? A může drožďový nápoj pít opravdu každý? V některých případech může napáchat více škod, proto je namístě obezřetnost.

Zlaté rady předků

Inspirovat se v minulosti má smysl, protože naši předci dobře uměli využívat různé přírodní zdroje a nakládat s různými surovinami. Medicína nebyla na vysoké úrovni a mnoho neduhů se léčilo pouze domácími prostředky, které byly po ruce. Mezi takové spadá také droždí, které nechybělo v žádné domácnosti, protože z kvásku se připravovalo těsto na chléb, který si v té době pekly hospodyňky doma samy. Kromě kvásku z droždí připravovaly nápoj, který pravidelně pily na zlepšení stavu pleti a vlasů.

Doporučený článek:  Klíčem k dlouhověkosti je správná strava. Některé produkty je lepší rovnou vyškrtnout
Zdroj obrázku: Freepik

Nápoj z droždí jako pokladnice živin

Drožďový nápoj není příliš chutný, proto se do něj přidává cukr nebo se sladí medem. Droždí obsahuje řadu cenných látek, vitamíny skupiny B, C a A, z minerálů pak železo, zinek, vápník, hořčík a fosfor a bílkoviny. Nápoj se užívá též pro posílení imunity i při vysoké hladině cukru v krvi. Vlivem obsaženého biotinu vylepšuje stav pokožky, vlasů i nehtů. Říkávalo se navíc, že vypití nápoje povzbuzuje dobrou náladu a léčí nervy.

Jedině z čerstvého droždí

A jaké droždí použít pro přípravu nápoje? Rozhodně čerstvé, kdy se nadrobí 30gramová kostka do sklenice a zalije 250 mililitry horké vody, nechá se za stálého míchání rozpustit. Po oslazení a mírném zchladnutí se pije ideálně jednou denně po dobu 6 týdnů. Pití drožďového nápoje nepřináší jen pozitiva, během této kúry může dojít k rozvinutí kvasinkové infekce, vypití může způsobit nadýmání a zvýšenou plynatost, v některých případech zažívací obtíže. Tento speciální nápoj se dále nedoporučuje těhotným, alergikům a diabetikům, kterým by mohl uškodit.

Zdroj: https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/food-drink/nutrition/health-benefits-of-nutritional-yeast/
.

Doporučené články