Drastické diety jsou zbytečné. Hubnutí podpoří zdravé nápoje, na které většina lidí zapomíná

V létě spousta z nás řeší, jak co nejrychleji zhubnout do plavek. Samozřejmě je nutná změna stravovacích návyků a přiměřená fyzická aktivita. Nemusíte ale hned hladovět a trávit hodiny v posilovně, snažte se být jen víc aktivní, například do práce místo autem choďte pěšky nebo jeďte na kole. Kromě toho musíte myslet na svůj pitný režim. Existuje několik nápojů, které urychlují proces hubnutí. Které to jsou?

Voda je základ

Pokud je pro vás důležitá štíhlá postava, nesmíte zapomínat na pravidelné pití vody. Pokud je tělo dehydratované, začne si ukládat vodu ve formě otoků v obličeji nebo na končetinách. Zpomalí se také většina klíčových procesů včetně těch, které souvisí s metabolismem. Pokud chcete zhubnout, měli byste vypít alespoň dva litry vody denně. Můžete do ní přidat i plátek citronu nebo lístek máty.

Doporučený článek:  Známá sportovkyně prozradila netradiční recept na kávu, po které kilogramy konečně zmizí

Mezi nejoblíbenější nápoje na světě patří káva a čaj. Zejména čaj byste si neměli odpírat. Obsahuje thein, tedy derivát kofeinu zodpovědný za stimulaci, a solidní dávku antioxidantů a flavonoidů, které likvidují volné radikály. Nejlepší je zelený čaj, jehož pravidelné pití zlepšuje činnost žaludku a střev, což se promítá do efektivnějšího trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovoce a bylinky

Ovocné a zeleninové šťávy poskytnou tělu velkou dávku vitamínů a minerálů, které potřebuje pro každodenní fungování. Nejlepší je připravovat je v lisu nebo mixéru, protože pak v nich bude přítomná dužina, která obsahuje obrovské množství vlákniny. Ta pak pomáhá střevům lépe pracovat a reguluje defekační procesy. Šťávy pijte ideálně během dne, ne ráno.

Doporučený článek:  Po tréninku potřebuje tělo doplnit tři základní složky

Využít můžete také bylinkových nálevů, které prohřejí organismus. Jejich bohaté složení umožňuje zlepšit fungování mnoha procesů v těle včetně metabolismu. Bylinné nálevy také pomohou regulovat činnost žaludku a střev, pročistí ledviny, játra a zbaví tělo přebytečné vody. Na hubnutí je nejlepší kopřiva, meduňka, fenykl a máta.

Zdroj: https://www.prevention.com/weight-loss/g30519562/weight-loss-drinks/
.

Doporučené články