Díky jednoduchému triku bude čištění trouby hračka. Zářit bude znovu jako nová

Když se pustíme do důkladného úklidu kuchyně, troubu si často necháváme až nakonec, protože její čištění je podstatně náročnější. Většinou jejím drhnutím trávíme dlouhé hodiny. Nemusí tomu ale tak být. Existuje jednoduchý trik, který nám čištění výrazně usnadní. To vše kvůli tajemnému tlačítku umístěnému na dvířkách trouby.

Jak často troubu čistit?

Nejlepší je vyčistit troubu po každém použití, protože jedině pak máme jistotu, že se vnitřek zařízení nedostane do stavu, kdy nám čištění zabere celé odpoledne. V praxi je ale situace taková, že čištění trouby necháváme až na dobu, kdy vypadá opravu nevzhledně a skvrny se špatně odstraňují. Málokdo ale ví, k čemu slouží tlačítka u skla trouby. Mohou účinně usnadnit čištění.

Doporučený článek:  Většina lidí je rovnou vyhazuje do koše. Čajové sáčky přitom nabízí skvělé možnosti využití

Sklo v troubě lze velmi snadno vyjmout – a přesně k tomu slouží tlačítka na dvířkách. To může účinně pomoci vyčistit nečistoty, které se shromažďují na skle. Vše, co musíte udělat, je najít šrouby na horní straně dvířek a jemně je povolit pouhými dvěma otáčkami doleva. Poté je třeba zacvaknout dvě západky, díky kterým se ke sklu dostaneme. Následně budeme moci sklo snadno vysunout a podle potřeby vydrhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím troubu vyčistit?

Na sklo trouby můžete použít speciální prostředky, bohatě postačí ale i obyčejný ocet, který má každý z nás doma. Díky kyselině octové rozpouští nečistoty a dodává sklům lesk. Ocet není potřeba nijak zvlášť ředit, stačí jedna sklenice vody na litr. Pak stačí roztok nastříkat na sklo trouby a nechat 20 minut působit. Poté hrubou stranou houbičky dočistěte.

Doporučený článek:  Při domácím konzervování ovoce a zeleniny se nabízí hned čtyři možnosti

Vnitřek trouby můžete vyčistit pomocí jedlé sody, která si poradí s připáleninami na stěnách i s mastnými skvrnami. Smíchejte jedlou sodu s citronovou šťávou do pasty a gumovými rukavicemi ji rozprostřete po celém vnitřku trouby kromě topných těles. Můžete použít i starý kartáček na zuby. Nechte působit přes noc a druhý den hadříkem nebo houbičkou opláchněte.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/declutter-your-home/a560020/how-to-clean-an-oven-quickly/
.

Doporučené články