Ďábelská rostlina s magickými účinky: hojivá mast zažene bolest kloubů i zad

Starší lidé a aktivní sportovci se s touto mastí už určitě setkali. Řeč je o ďáblově drápu, který je jedinečnou rostlinou, a využijete ho při problémech s oteklýma nohama nebo vážnými bolestmi zad. Důležité je však jeho správné použití.

Prospěšné vlastnosti

Největším darem ďáblova drápu jsou iridoidní glykosidy, což jsou sloučeniny vyznačující se hlavně protizánětlivými účinky. Přípravky s ďáblovým drápem se kvůli přítomnosti výše uvedených sloučenin používají ve formě mastí. Jejich největším přínosem je zmírnění bolesti a zánětu. Ďáblův dráp se často využívá i při bolestech spojených s osteoartritidou.

Doporučený článek:  Při správném postupu si vařené brambory zachovají více vitamínů

Studie ukazují, že v tomto ohledu je ďáblův dráp stejně účinný jako některé léky prodávané v lékárnách a předepisované doktory. Ďáblův dráp funguje i v případě bolesti dolní části zad. Díky svým protizánětlivým a analgetickým účinkům byl ďáblův dráp navržen jako alternativní léčba pro lidi se dnou. Někteří vědci také naznačují, že může snížit hladinu kyseliny močové, ale vědecké důkazy jsou omezené.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití zázračného kořene

Mast nebo gel s ďáblovým drápem slouží při bolestech kloubů a svalů, revmatických onemocněních, artritidě, tendinitidě nebo namáhání zad a páteře. Přinášejí úlevu unaveným končetinám, jakož i v případě zranění. Doporučují se lidem vystaveným dlouhodobé fyzické námaze. Tyto léky využívají hlavně vrcholoví sportovci.

Doporučený článek:  Kimči stojí za to začlenit do jídelníčku. Korejská specialita podpoří zažívání i zrak

Ďáblův dráp je bezpečný, pokud se používá s mírou. Nejběžnějším vedlejším účinkem, který se vyskytuje v důsledku perorálního příjmu, je průjem. Mezi další možné vedlejší účinky patří bolest břicha, nevolnost a zvracení, poruchy chuti k jídlu, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, zvonění v uších. Někdy se pozorují také výkyvy krevního tlaku.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/devils-claw#what-it-is
.

Doporučené články