Citronovou trávu lze snadno vypěstovat na zahradě. Stane se netradiční dekorací i skvělou bylinou

Jestli máte rádi asijskou kuchyni, tak víte, že se v ní objevují suroviny, které v našich končinách nejsou zase tolik běžné. Mezi takové patří například citronová tráva, kterou sice koupíte v obchodech, ale můžete si ji také vypěstovat sami doma. Tráva provoní některé pokrmy a dodá jim zajímavou chuť. Rostlinu můžete tak mít vždy po ruce.

Co je to citronová tráva?

Citronová tráva patří mezi suroviny, které se objevují v tropickém podnebí. Při pěstování v našich podmínkách může dosáhnout až 1,5metrové výšky, ale ve volné přírodě se může vyšplhat až na tři metry. Jak můžete poznat citronovou trávu? Je to jednoduché. Má shluky dlouhých čepelí, které vyrůstají z kořene. Díky esenciálnímu oleji, který obsahuje, doplní jídla o zajímavou chuť a aroma.

Doporučený článek:  Maso nemusí skončit v mrazáku. Uchovat jde i zavařené ve sklenici, vždy tak bude po ruce

Na co můžete citronovou trávu použít? Její aroma je skvělé pro ochucení nápojů i pokrmů nejen asijského typu. Masové nebo zeleninové pokrmy dostanou šmrnc, stejně jako omáčky, do kterých se tráva bude také hodit. Můžete ji využít také jako dekoraci, protože velmi dobře vypadá. Stačí malý úlomek umýt, nadrtit nožem a přidat do hrnce nebo pánve.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová tráva má spoustu zdravotních výhod

V citronové trávě najdete mnoho vitaminů, ale také dalších cenných látek, které oceníte. Má velký vliv na psychickou pohodu, můžete ji využít také do koupele nebo si ji připravit jak olej a nakapat do aroma lampy. Pomůže při kožních problémech a uklidňuje pokožku. Snižuje záněty v těle a určitě najdete ještě další využití.

Doporučený článek:  Většina lidí vodu z brambor vylije do dřezu. Vůbec netuší, o jaký poklad tím přichází

Snadno si ji můžete také vypěstovat. Stačí si koupit semena, která dejte do jednoho květináče. Až vyraší, můžete je přesadit zvlášť do květináčů a poté je dát na světlé místo a dopřát jim pravidelnou zálivku. Zanedlouho se můžete těšit z vlastní citronové trávy, kterou můžete kdykoli použít.

Zdroj: https://bonnieplants.com/blogs/how-to-grow/growing-lemongrass
.

Doporučené články