Čajem nepohrdnou ani zahradní rostliny. Hortenzie, azalky i růže pokvetou jako o závod

Po vychutnání svého oblíbeného čaje určitě nevyhazujte to, co vám z něj zůstane. Pro někoho odpad, který většinou končí v koši, má stále mnoho cenných vlastností. Ty budou prospěšné pro všechny milovníky rostlin. Čaj v zahradě může pomoci hlavně hortenziím a růžím. Ne každý druh čaje však bude fungovat stejně dobře.

Čajová sedlina jako hnojivo

Dá se říci, že pro milovníky čajových nápojů bude toto hnojivo zcela zdarma. Kromě toho je to podobné jako používání kávové sedliny, která se stále častěji využívá i s myšlenkou nulového odpadu, což vyžaduje maximální využití všeho, co se dá. Čaj v zahradě zároveň umožní omezit používání syntetických přípravků.

Doporučený článek:  Výběr dobrých těstovin je občas oříšek. O kvalitě prozradí více barva i složení

Čajová sedlina má mnoho prospěšných vlastností a to z ní činí cennou surovinu pro zahrádkáře. Má jemný okyselující účinek, v tomto ohledu se však není třeba bát, protože je vyvážen ionty vápníku, které nechybí ani v kávové sedlině. Čajová sedlina dokáže posílit oslabené a choroboplodné rostliny. Mobilizuje zahradní rostliny k růstu. Jejich antibakteriální účinek chrání rostliny před infekcemi a škůdci.

Zdroj obrázku: Freepik

Druh čaje, který funguje nejlépe

Pro dosažení uspokojivých výsledků je třeba zvolit správný typ čaje. Nejvyšší koncentrace živin se nachází v bílém a zeleném čaji. Je to způsobeno tím, že se jedná o nejméně zpracované výrobky. Černý čaj sice obsahuje o něco méně prospěšné složky, ale vyznačuje se nejsilnějším okyselujícím účinkem. Pro použití v zahradě nejsou vhodné uměle ochucené a slazené čaje. Cukr může vést k rozvoji škodlivých hub a mikroorganismů.

Doporučený článek:  Sýr může v lednici vydržet dlouho čerstvý a plný bohaté chuti. Klíčem je správné skladování

Čaj je vynikající podporou pro rostliny, které potřebují kyselý substrát pro svěží vývoj. Neváhejte jej použít při pěstování hortenzií, růží, azalek a rododendronů. Díky přírodnímu hnojivu z čaje budete pozorovat jejich bujný růst a působivé kvetení. Čajem můžete vyživit i kapradiny. Sedlinu můžete jednoduše přidat do kompostu nebo ji můžete smíchat se substrátem v blízkosti rostlin.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/using-tea-leaves-in-the-garden
.

Doporučené články