Suché a popraskané paty volají o pomoc. Vitaminy jsou přesně to, co potřebují

Máte často popraskané paty? Možná jde o nedostatek vitaminů a dalších látek, které naše tělo potřebuje. Co způsobuje suchou pokožku chodidel a jak o ně pečovat, aby se to nestávalo? Suchá pokožka může praskat a snadno se stane, že bude bolet. Pečovat o ně musíme nejen v létě, kdy nohy ukazujeme v žabkách nebo sandálech. Právě přicházející podzim a zima nás donutí obout teplé a neprodyšné boty, ve kterých pokožka chodidel trpí.

Popraskané paty mohou souviset s nedostatkem vitaminů

Suchá nebo popraskaná kůže na chodidlech a především patách může být způsobena hlavně nedostatkem hydratace, ale také na to může mít vliv kosmetika, kterou na nohy používáme. Jestli pravidelně navštěvujete pedikérku, možná bude problém spojený také s tím. Jak si ale chodidla chránit, aby kůže nepraskala? Rozhodně stojí za to doplňovat vitaminy.

Doporučený článek:  Nedostatek železa v těle často nesouvisí s jídelníčkem. Na vině mohou být některé léky

Potřeba budou nejen omega-3 mastné kyseliny, ale také vitamin A, který příznivě působí hlavně na vlasy, ale využít ho můžete také na pokožku. Vitamin B3 zase vyhlazuje pokožku. Vitamin C známe všichni, dobře působí na náš imunitní systém. Vitamin E je skvělým doplňkem pro pokožku, protože ji zanechává hladkou a vyživenou.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč trpíte na suché paty a chodidla?

Mastné kyseliny jsou pro naše tělo a pokožku velmi důležité. Najdete je nejen v tučných rybách, ale také dalších potravinách. Díky nim budete mít skvělý zrak, nervový systém bude fungovat správně a také podpoříte svou pokožku, která bude zdravá a hlavně silná. Popraskané paty pak budou tabu. Rozhodně vyzkoušejte pemzy nebo hrubé houby a paty pravidelně masírujte. Odstraníte tím odumřelou kůži a chodidla budou svěží.

Doporučený článek:  Které houby nejvíce prospívají našemu zdraví?

Popraskané paty ale mohou znamenat i zdravotní komplikace. Lidé s nadváhou nebo obezitou jimi trpí mnohem více, protože nohy musí nosit spoustu kilogramů navíc. Příčiny popraskaných chodidel mohou být i jinde. Jestliže máte malé boty, nohy budou trpět a časem se to projeví nejen na chodidlech, ale prsty můžete mít zdeformované.

Zdroj: https://www.centexfoot.com/post/can-cracked-heels-be-caused-by-a-vitamin-deficiency
.

Doporučené články