Mravence jde z domu vyhnat jednoduchou metodou. Toxická chemie tak nebude potřeba

Mravenci jsou neškodný hmyz, který najdeme na loukách, v lesích i na své zahradě. Pravidelně se během léta ale mohou objevit také v domácnosti. Ani v interiéru nejsou škodliví, ale mnoho lidí je vnímá jako škůdce a chce je ze svého domova vyhnat. Jistě nechcete doma používat chemické prostředky. Dobrou zprávou je, že ani nemusíte. Mravenců se lze zbavit pomocí přirozeného způsobu, který si dnes představíme.

Kolik druhů mravenců znáte?

Mravenci jsou velmi běžný hmyz, který se nachází v každém koutě světa. V našich zemích se nachází kolem 100 druhů mravenců, ale po celém světě jich existuje až 12 tisíc! I přes svou velikost mravenci tvoří velmi složitá společenství, ve kterých je jasně stanovena hierarchie. V hnízdech se mravenci dělí na královnu, samce a dělnice (stejně jako u včel).

Doporučený článek:  Ve správně zvoleném nádobí se připravované pokrmy nespálí

Každý ve společenství přesně ví, co je jeho úkolem a jakou roli zastává. Pracují neustále, míchají půdu a obohacují ji. Proto jsou pro zdraví zahrady i přírody velmi důležití. Ekosystém by bez nich nefungoval správně. Kromě toho, že kypří půdu, také roznáší semena rostlin. Za jedinou sezónu jsou schopni rozšířit až 30 tisíc semen, díky čemuž se rostliny rozmnožují.

Zdroj obrázku: Freepik

Kterou vůni mravenci nesnáší?

Jestli chcete mravence z domova jednou provždy vypudit, postačí vám k tomu kyselé okurky! Zeleninu stačí nakrájet a rozložit na místa, kde je vidíte nejvíce procházet. Můžete použít jen slupky, které fungují mnohem efektivněji. Právě tmavá část zeleniny obsahuje největší množství cucurbitacinů, které mravenci nesnáší.

Doporučený článek:  Houbová smaženice je nejlepší odměna po podzimní procházce. Díky správnému tuku bude skutečnou pochoutkou

Vůně kyselých (i salátových) okurek je zastrašuje, ale také obsahuje látku, která na mravence působí jako jed. Plátky nebo slupky okurek nezapomínejte pravidelně měnit, aby vám nezačali doma hnít. Jestli chcete mravence spolehlivě otrávit, měli byste kolem okurek nasypat cukr, který mravence přiláká. Dostanou se ale zároveň na okurku, která je zahubí.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/12579525-how-to-get-rid-of-ants-with-cucumbers.html
.

Doporučené články