Plýtvání jídlem předejde dobré plánování a rozumné nakupování

Plýtvání jídlem je nejen ekonomicky nevýhodné, ale také má negativní dopad na životní prostředí. Existuje několik jednoduchých kroků, jak můžeme snížit plýtvání potravinami a přispět k udržitelnějšímu způsobu stravování. Nebude to mít vliv pozitivní vliv také na vaši peněženku, protože zpracujete veškeré jídlo, za které jste zaplatili.

Plánování nákupů a příprava jídel

Jedním z hlavních důvodů plýtvání jídlem je neefektivní plánování nákupů a přípravy jídel. Vytvořte si týdenní jídelní plán a seznam nakupovaných potravin. Tím minimalizujete riziko nakupování zbytečných věcí a pomáháte udržet zásoby v optimálním stavu. Každý týden si udělejte jídelníček a před každým nákupem přesný seznam potravin. A hlavně se ho držte.

Doporučený článek:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

Využití zbytků a kreativní vaření

Namísto vyhazování zbytků zkuste být kreativní v kuchyni. Zbytky z večeře mohou posloužit jako základ pro další jídlo. Tím nejen snížíte množství odpadu, ale také ušetříte čas a peníze. Na internetu najdete obrovské množství receptů ze zbytků, které vám s tím pomohou. Existuje dokonce i kuchařka pro zero waste vaření, díky které využijete všechny zbytky z kuchyně.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné skladování potravin

Správné skladování potravin je klíčové pro prodloužení jejich životnosti. Zjistěte, jak správně skladovat různé druhy potravin, abyste minimalizovali ztrátu jejich kvality. Vyhýbejte se přeplňování lednice, což může způsobit, že některé potraviny zapomenete. Jestli víte, že nepoužijete veškeré maso nebo zeleninu, vložte je do mrazáku a použijte později. Ušetří vám to peníze.

Doporučený článek:  Bernard Fest letos vyvrcholí koncertem skupiny Kabát

Podpora místních a sezónních potravin

Podpora místních a sezónních potravin může pomoci snížit plýtvání. Tyto potraviny mají menší ekologický otisk, protože nejsou přepravovány na velké vzdálenosti. Navíc, když podporujeme místní farmáře, podporujeme i místní ekonomiku. Navíc si ušetříte peníze, když budete chodit na lokální trhy a kupovat lokální potraviny. Navíc si jich budete více vážit a všechny zaručeně sníte.

Zdroj: https://www.mayoclinichealthsystem.org/hometown-health/speaking-of-health/7-ways-to-reduce-food-waste-in-your-kitchen
.

Doporučené články