Nepříjemný zápach linoucí se ze dřezu má snadné řešení. Účinnou pomoc najdeme přímo v kuchyni

Zápach linoucí se ze dřezu může být cítit po celém bytě. Při delším pobytu v kuchyni se ze smradu zvedá žaludek a chuť k jídlu je ta tam. Jedná se o důsledek množení bakterií v odpadu a rozkládání zbytků jídla, které ulpívají v potrubí. Co v takových chvílích dělat a jak tento nepříjemný problém řešit? Rozhodně není potřeba volat instalatéra, dokonce se nemusí kupovat ani drahé přípravky pro likvidaci špíny a zápachu. Pomůže obyčejná jedlá soda!

Pravidelný úklid je základ

Jak je možné, že vůbec k takovým situacím dochází? Ve dřezu se myje nádobí, spolu s čisticími prostředky odtékají zbytky včetně mastnoty. Špína ve spojení s mastnotou a dalšími částečkami potravin, které se dostávají do potrubí při mytí ovoce, zeleniny nebo masa, následně ucpávají odpad nebo způsobují hnití v trubce. Doporučuje se proto pravidelně dřez a odpadní rouru čistit pomocí vhodných a ekologických prostředků. Jedlá soda je jedním z nich, může se použít také ocet nebo sůl.

Doporučený článek:  Léto se blíží. Před první grilovačkou je důležité postarat se o samotný gril
Zdroj obrázku: Freepik

Na zápach zabere jedlá soda

Odporný zápach může odradit od pobytu v kuchyni, naštěstí existuje několik možností, jak se jej zbavit. První metodou je nasypání jedlé sody přímo do dřezu a do odpadu, přičemž po chvíli se může prolít znečištěné místo octem. Nechá se pár minut působit, následně se uvaří voda v rychlovarné konvici a dřez se prolije vařící vodou. Nepříjemný zápach spolu s nečistotami zcela zmizí. Namísto jedlé sody se může použít rovněž směs kuchyňské soli a čerstvé citronové šťávy.

Doporučený článek:  Zeleninový salát vydrží čerstvý až sedm dní. Klíčem je přidání surovin ve správnou dobu

Účinné, ale méně ekologické

Neméně časté je použití kapsle na praní prádla, což je méně ekologické, ale taktéž velmi účinné. Aktivní složky spolu s vůní navíc napomohou k příjemnému ovzduší v kuchyni. Kapsle se umístí do výtoku dřezu a zalije se vařící vodou z rychlovarné konvice. Je třeba počkat, než se kapsle rozpustí, poté se může dřez dočistit pomocí hadříku nebo houbičky a propláchnout vlažnou vodou. Na závěr je možné ještě dřez vytřít do sucha, aby se na stěnách neusazoval vodní kámen.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/10-ways-to-get-rid-of-that-awful-smell-in-your-kitchen-sink-223627
.

Doporučené články