Nepříjemný zápach linoucí se ze dřezu má snadné řešení. Účinnou pomoc najdeme přímo v kuchyni

Zápach linoucí se ze dřezu může být cítit po celém bytě. Při delším pobytu v kuchyni se ze smradu zvedá žaludek a chuť k jídlu je ta tam. Jedná se o důsledek množení bakterií v odpadu a rozkládání zbytků jídla, které ulpívají v potrubí. Co v takových chvílích dělat a jak tento nepříjemný problém řešit? Rozhodně není potřeba volat instalatéra, dokonce se nemusí kupovat ani drahé přípravky pro likvidaci špíny a zápachu. Pomůže obyčejná jedlá soda!

Pravidelný úklid je základ

Jak je možné, že vůbec k takovým situacím dochází? Ve dřezu se myje nádobí, spolu s čisticími prostředky odtékají zbytky včetně mastnoty. Špína ve spojení s mastnotou a dalšími částečkami potravin, které se dostávají do potrubí při mytí ovoce, zeleniny nebo masa, následně ucpávají odpad nebo způsobují hnití v trubce. Doporučuje se proto pravidelně dřez a odpadní rouru čistit pomocí vhodných a ekologických prostředků. Jedlá soda je jedním z nich, může se použít také ocet nebo sůl.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zápach zabere jedlá soda

Odporný zápach může odradit od pobytu v kuchyni, naštěstí existuje několik možností, jak se jej zbavit. První metodou je nasypání jedlé sody přímo do dřezu a do odpadu, přičemž po chvíli se může prolít znečištěné místo octem. Nechá se pár minut působit, následně se uvaří voda v rychlovarné konvici a dřez se prolije vařící vodou. Nepříjemný zápach spolu s nečistotami zcela zmizí. Namísto jedlé sody se může použít rovněž směs kuchyňské soli a čerstvé citronové šťávy.

Doporučený článek:  Vypěstovat vlastní brambory může každý. Nejsou náročné, dařit se jim bude i na malém balkoně

Účinné, ale méně ekologické

Neméně časté je použití kapsle na praní prádla, což je méně ekologické, ale taktéž velmi účinné. Aktivní složky spolu s vůní navíc napomohou k příjemnému ovzduší v kuchyni. Kapsle se umístí do výtoku dřezu a zalije se vařící vodou z rychlovarné konvice. Je třeba počkat, než se kapsle rozpustí, poté se může dřez dočistit pomocí hadříku nebo houbičky a propláchnout vlažnou vodou. Na závěr je možné ještě dřez vytřít do sucha, aby se na stěnách neusazoval vodní kámen.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/10-ways-to-get-rid-of-that-awful-smell-in-your-kitchen-sink-223627
.

Doporučené články