Je chutnější kachna nebo husa? nezáleží jenom na chuti, ale i mnoha dalších faktorech

Pokládáte si otázku, jestli je lepší husa nebo kachna? Bohužel vám ji nemůžete zodpovědět, protože záleží na každém, co kdo má rád. Ať tak nebo tak, obojí maso je velmi chutné, pokud se umí správně připravit. My vám ukážeme, jak na to a jak si vychutnat skvělou drůbež, kterou milujeme především na svatého Martina, který slaví svátek v listopadu.

Stáváme se milovníky drůbežího masa

U nás v České republice najdete mnoho milovníků drůbeže. Nemusí se přitom jednat pouze o kuřecí maso, které ale stále je na prvním místě, co se konzumace týče. Oblíbené jsou také husy nebo kachny, které se sice připravují jen svátečně, o to více si ji ale můžete vychutnat. Důležité ale je ji správně připravit, což není vždy snadný úkol. Kachní nebo husí maso patří mezi to zdravější a není divu, že ho má v oblibě čím dál více lidí.

Doporučený článek:  Chystáte se na guláš? Připravte si český, pivní

Je drůbeží maso tak zdravé, jak se o něm povídá? I když je například husí maso považováno za tučné, kromě toho, že obsahuje nasycené mastné kyseliny má také ty nenasycené. Husí maso je plné také vitaminů A, E a vitaminů skupiny B. Husy navíc nemůžete chovat průmyslově, takže máte větší jistotu, že do nich chovatelé necpou různé léky. Husí maso je tak zdravější než drůbeží.

Jaké vlastnosti má kachní maso?

Kachní maso také patří mez drůbeží. Vlastnosti kachny jsou velmi podobné jako vlastnosti husího masa. Není to sice žádná pochoutka, kterou byste si mohli pravidelně dávat při hubnutí, ale je to tak skvělé maso, že mu prostě jednou za čas neodoláte. Kachní prsa patří mezi dietní, protože neobsahují skoro žádný tuk. Kachna si vede mnohem lépe než kuřecí nebo krůtí maso.

Doporučený článek:  Snídaně dodá energii do celého dne

Stejně jako husa obsahuje mastné kyseliny, vitaminy, a kromě toho také draslík, železo nebo hořčík. Kachna je ale v našem jídelníčku jen velmi málo, a je to velká škoda. Ačkoliv kuře patří mezi častější volbu, na kachnu bychom neměli zapomínat. A s takovým houskovým knedlíkem a zelím je to volba, kterou byste měli zvolit alespoň v podzimním období.

Zdroj: https://besthuntingadvice.com/goose-vs-duck-meat/
.

Doporučené články