Vavřínové listy jsou ceněny od starověku. Poznejte jejich magické účinky i vy

Bobkový list používáme hlavně v kuchyni. Polévkám, omáčkám i marinádám propůjčí úžasnou chuť, kterou nelze ničím nahradit. Jedná se o velmi známé a rozšířené koření, ale nemusíte ho nutně používat jen v kuchyni. Hodně lidí neví, že pálením bobkových listů můžou očistit svůj domov, pozitivně ovlivnit svůj mozek a odpudit škodlivý a otravný hmyz.

Vavřín měl v historii důležité místo

Bobkový list je jako koření znám již od starověku. Vavřín ušlechtilý, jak zní jeho botanický název, je také spojován s ikonografií a náboženstvím z tohoto historického období. Vavřínové věnce se pokládaly na hlavu uznávaným osobnostem (básníkům nebo sportovcům) jako symbol dokonalosti. Pro Římany zase vavřín symbolizoval moudrost a slávu. Po celá staletí se ale používal také v přírodním léčitelství. Podívejme se, jak můžete toto úžasné koření využít ve svém domově.

Doporučený článek:  Brambory jsou studnicí vitamínů a antioxidantů, a dokonce zlepšují empatii člověka
Zdroj obrázku: Freepik

Vavřínový kouř působí na mozek

Na využití síly bobkového listu budete potřebovat jen talíř, sirky a pár listů tohoto koření. Plamen snadno chytí, protože listy jsou suché. Místností se rozline aromatický kouř, který na vás bude mít velmi pozitivní vliv. Složky v kouři působí na centra v našem mozku, která jsou zodpovědná za dobrou náladu. Vůně má díky tomu uklidňující účinky na naše smysly. Stres bude najednou pryč a zklidní se nám dech. To ale není všechno!

Doporučený článek:  Kardamom vnese do kuchyně vůni orientu. Jeho účinky ocení především muži

Zbavte se doma otravného hmyzu!

Vůně vavřínového kouře může být pro nás velmi příjemná, ale to rozhodně neplatí o komárech. Můžete se díky tomuto způsobu zbavit nechtěného hmyzu ve svém domově, aniž byste museli používat chemické prostředky. Letošní léto si díky tomu užijete v klidu, pohodě, bez zbytečných štípanců a nepříjemného bzučení kolem hlavy. Vykouřit domov pomocí bobkových listů je přitom velmi jednoduché a také velmi levné. Vyzkoušejte tuto starou metodu a rozhodně nebudete litovat. Navíc se vám bude lépe usínat, protože budete mít klidnou mysl.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/bay-leaf-burning
.

Doporučené články