Detoxikace tělo pročistí a dodá mu novou energii. Nejúčinnější je zařadit do stravy jednoduché produkty

Léto znamená, že mnoho lidí myslí na to, jak nejlépe osvěžit a detoxikovat tělo. Detox potřebují nejen ženy, ale také pánové. Na co se při detoxikaci zaměřit a která zelenina je vhodná? Některé procesy v našem těle můžeme ovlivnit, jiné zase nikoli. Dopřejte svému tělu odpočinek a dejte mu to nejlepší, co můžete sehnat. Především dostatek zeleniny a pitný režim dodají tělu energii.

Proč je důležitá detoxikace těla?

Proč je pro tělo důležitá detoxikace? Musíte se zbavit toxických látek, které se v těle hromadí kvůli nevhodné stravě. Ta by neměla obsahovat ani trans tuky, cukry nebo další látky. Za toxiny v těle mohou také cigarety nebo pití alkoholu. Protože často žijeme ve městech, mohou za toxiny v těle také smog nebo prostředí, které je jinak znečištěné.

Doporučený článek:  Med s česnekem je osvědčený recept na podzimní nachlazení. Jeho odvrácenou stránku zná však málokdo

Přetížené mohou být hlavně játra a ledviny, které se musí hodně snažit, aby z těla tyto toxické látky odstranily. Jak tedy poznáte, že vaše tělo potřebuje detoxikaci? Budete se cítit velmi unavení. Na kůži můžete pozorovat skvrny nebo nevzhledné akné. Objevit se mohou také kilogramy navíc, potíže se žaludkem také nebudou dílem náhody. Jak ale začít tělo detoxikovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Sáhněte po přírodních produktech

Jestli se chcete zbavit toxinů, je potřeba změnit styl stravování. Vyplatí se do jídelníčku zavést zeleninu, ale také další potraviny, které jsou zdravé pro naše tělo. Zahrňte do stravy produkty, které jsou plné zdravých látek. Nedávejte si nic tučného, sladkého a nepoužívejte stimulanty. Základem by měla být vláknina, kterou najdete v krupici, rýži nebo celozrnných produktech.

Doporučený článek:  Klouby potřebují pořádnou výživu. Tyto potraviny zajistí bezbolestný pohyb do vysokého věku

Jaké druhy zeleniny jsou nejvhodnější na detoxikaci? Jednou z oblíbených položek je zelí. Bílé se vyplatí jíst po celý rok, protože obsahuje spoustu vitaminů i minerálů, které pomohou odstranit toxiny z těla. Navíc je zelí nízkokalorické jídlo. Další je brokolice. Tu můžete přidat do salátů, zapéct nebo si udělat karbanátky či placky. Obsahuje také spoustu vitaminů, které využijete při detoxikaci.

Zdroj: https://www.narayanahealth.org/blog/detox-foods-detoxification-is-an-essential-part-of-optimal-health/
.

Doporučené články