Zázrak mezi bylinkami vyřeší každý problém s pokožkou. Akné i bradavice budou patřit minulosti

Vlaštovičník je rostlina, která může pomoci při problémech s pokožkou. Nejlepší na léčbu kožních onemocnění jsou právě přírodní produkty, které kůži nepoškodí, ale dodají jí potřebné látky k uzdravení. Vlaštovičník se doporučuje hlavně lidem, kteří potřebují pokožku vyčistit. Má antibakteriální vlastnosti, které si poradí s lupénkou nebo akné.

Jak vlaštovičník působí na kůži?

Vlaštovičník si můžete snadno vypěstovat doma, a proto je to vhodný prostředek právě na léčbu kožních nemocí. Je to rostlina, která může být vysoká až půl metru. Listy má velké a světle zelené. Květy se barví do žluta a plody rostliny připomínají malé lusky. Vlaštovičník najdete na březích vod a v lesích Jestli chcete využít jeho účinky, musíte sbírat výhonky v květnu nebo červnu.

Doporučený článek:  Květy divoké růže jsou krásnou ozdobou na talíři i netradiční složkou do sladkého džemu

V případě kožních onemocnění musíte pít žlutou šťávu. Na jejím základě se pak vyrábějí také masti a další prostředky, které jsou účinné při léčbě pokožky. Vlaštovičník je součástí mnoha bylinných prostředků, které koupíte v lékárně. Mast má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají k regeneraci poškozené pokožky. Hydratuje a snižuje podráždění a svědění.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlaštovičník je skvělým pomocníkem na akné

Vlaštovičník můžete použít také na akné. Reguluje práci mazových žláz a díky tomu můžete být bez obav. Nebudete se muset potýkat s černými tečkami ani ucpáváním pórů. Bradavice jsou velmi častým problémem, který se nevyhýbá mužům ani ženám. Masti a léky z vlaštovičníku pomohou odstranit odumřelou pokožku a obnovují buňky. Stačí pouze malé množství nanést na místo a vmasírovat.

Doporučený článek:  Se zápachem z úst pomohou bylinky a správná ústní hygiena

Mast si můžete připravit i sami. Budete k tomu potřebovat 400 g husího sádla, dvě hrsti vlaštovičníku a 50 ml lihoviny. Vlaštovičník pak nakrájejte na drobné kousky, rozpusťte sádlo v hrnci, který pak odstavte a přidejte rostlinu. Promíchejte a přilijte lihovinu. Přes sítko přeceďte do sklenice a můžete začít používat. Nejlépe vyzkoušejte dvakrát denně, ráno a večer.

Zdroj: https://www.sciencedirect.com/topics/pharmacology-toxicology-and-pharmaceutical-science/chelidonium
.

Doporučené články