Vysoký krevní tlak sníží přirozeně zelenina. Toto jsou nejlepší druhy dostupné každému

Hypertenze se stává celosvětovým problémem. Počet pacientů se neustále zvyšuje, stejně jako riziko infarktu nebo mozkové příhody. Kromě farmakologické léčby by se však pacienti měli zaměřit na svůj životní styl a především na svoji stravu. Při správné stravě můžete svůj stav zlepšit v krátké době.

Zdravá brokolice

Tato zelenina má mnoho cenných složek a minerálů, při pravidelné konzumaci dodává tělu vitamín C, vitamíny ze skupiny B, vitamíny A a K, jakož i hořčík, železo, fosfor a zinek. Brokolice je také zdrojem flavonoidů, které mají vliv na krevní cévy – posilují je a zefektivňují. Byly provedeny studie, při nichž se prokázalo, že lidé konzumující brokolici trpěli hypertenzí jen třikrát týdně a pacienti s diagnostikovanou hypertenzí měli nižší hodnoty krevního tlaku.

Studie se provedly mezi lidmi s hypertenzí, kteří konzumovali půl litru špenátové polévky každý den po dobu jednoho týdne. Po tomto období jim byl změřen krevní tlak, jehož hodnoty byly mnohem nižší než před začátkem experimentu. Vědci prokázali, že sloučeniny obsažené ve špenátových antioxidantech a hořčík a draslík také zlepšují pružnost arteriálních cév.

Doporučený článek:  Studnice vitaminů a důležitých minerálů: kvasnice se dají využít i jinak než při pečení chleba
Zdroj obrázku: Freepik

Rajčata a mrkev

Mrkev obsahuje sloučeniny, které mají diastolický účinek na stěny krevních cév, což způsobuje snížení tlaku, kterým krev tlačí na tepny. Chcete-li dosáhnout tohoto účinku, mrkev by měla být konzumována syrová pro zachování klíčových sloučenin, jako jsou kyselina chlorogenová, kávová a kumarinová.

Rajčata jsou vynikajícím zdrojem draslíku a lykopenu, které hrají důležitou roli při práci srdce. Na základě studií bylo prokázáno, že konzumace tří rajčat denně nejenže snižuje krevní tlak, ale také zabraňuje srdečním chorobám. Rajčata by neměli jíst lidé, kteří mají zvýšenou hladinu draslíku. Jako poslední zmíníme dýňová semena. Hořčík a draslík obsažené v dýňových semenech jsou rozhodující pro práci srdečního svalu. Studie prokázala, že konzumace tří gramů semen denně po dobu šesti týdnů významně snižuje krevní tlak.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/5-vegetables-you-must-include-in-your-high-blood-pressure-diet-1899128
.

Doporučené články