Tři recepty na osvěžující a netradiční limonády

Horké dny vysilují náš organismus. V takových situacích je nutné zvýšit příjem tekutin. Není nic osvěžujícího než sklenka vychlazené limonády. Navíc tělu dodá i živiny a vitamíny. Nemusíte se spoléhat na typickou domácí limonáducitronem. Inspiraci můžete najít v níže uvedených řádcích.

Melounová limonáda

Meloun je naprosto esenciálním ovocem, které osvěží v těchto horkých dnech. Krom toho jeho chuť je dokonalá a potěší naše chuťové buňky maximálním možným způsobem. K přípravě melounové limonády budete potřebovat 500–600 g melounu, citron, limetku, mátu, med, 1 litr minerální vody a ledové kostky.

Doporučený článek:  Poctivý kvas dodá sílu. Na ten v obchodech zapomeňte, nejlepší si nachystáte sami doma

Meloun oloupejte a zbavte ho semínek. Získejte z ovoce jemnou konzistenci a z citrusů vymačkejte šťávu. Vše zalijte vodou a přidejte med, mátu a nakrájené plátky citronu. Do džbánu přidejte ledové kostky.

Zdroj obrázku: Freepik

Aromatická limonáda s levandulí

Pro přípravu této limonády budete potřebovat 15 g sušené levandule, citron, kousek kořene zázvoru, mátu, med, 1 litr minerální vody a ledové kostky.

Přelijte sušené levandule vroucí vodou a nechte louhovat 15 minut. Získaný odvar přefiltrujte následně do džbánu. Přidejte do něj vymačkanou citronovou šťávu, plátky zázvoru a med. Vše důkladně promíchejte a podávejte s mátou společně s kostkami ledu.

Doporučený článek:  Chutný výraz zkazí jediná surovina. Kupovaný bujón vyhoďte, doma si připravíte mnohem lepší

Tropická limonáda s mangem a marakujou

Do třetice všeho dobrého tu máme další recept s tropickým ovocem. Budete potřebovat mango, marakuju, citron, med, listy máty, 1 litr minerální vody a ledové kostky.

Umyjte mango, oloupejte ho ze slupky a vykrojte dužiny od pecky. Dužinu nakrájenou na kostky promíchejte. Přidejte dužinu z marakuji se semínky a vymačkanou citronovou šťávu. Přidejte vodu, mátu a med, na závěr přidejte ledové kostky.

Všechny tři recepty se vymykají klasickým receptům, které znáte. Ne vždy je chutné pít čistou vodu nebo vodu s citronem. Tyto tři tipy na domácí limonádu jsou skvělým způsobem pro rozšíření znalostí v rámci přípravy nápojů.

Zdroj: https://www.acouplecooks.com/lemonade-recipe/
.

Doporučené články