Slupky od jablek mnozí nekompromisně vyhazují. Přitom se díky nim zbaví nadbytečných kil

Mnoho lidí jablka loupe a slupky hází rovnou do koše. Nevědí, že se dají ještě využít. Připravit si z nich lze jablečný ocet, který napomáhá při hubnutí a je skvělý jako doplněk do omáček a salátů. Dobře slouží i při úklidu.

Jablečný ocet na čištění

Vyplatí se vědět, jak si vyrobit domácí jablečný ocet. Je to nejlepší způsob pro ekologické čištění. Můžeme jej použít jako náhradu obyčejného octa. Pomůže se vypořádat se špínou v kuchyni a koupelně, rozzáří vodovodní kohoutky, ale pomůže i při čištění skel a zrcadel.

Doporučený článek:  Zelenina, která vyniká obsahem vitamínu C

Zní to zvláštně, určitě o tom slyšel málokdo, ale můžeme jej použít i na čištění obuvi. Obuv musí být však buď z kůže, nebo jemných materiálů. Stačí namočit hadřík a otřít špinavý povrch. Kousek látky namočený do domácího jablečného octa a ponechaný přes noc v botách pomůže vypořádat se s nepříjemným zápachem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet na hubnutí

Jablečný ocet čistí tělo od toxinů, podporuje spalování tuků, reguluje hladinu cukru v krvi, podporuje trávení a dodává pocit sytosti. Tyto vlastnosti znamenají, že jablečný ocet vám může pomoci zhubnout. Chcete-li použít jablečný ocet na hubnutí, smíchejte dvě plné polévkové lžíce se sklenicí převařené vody. Tuto směs pijte jednou denně. Nezapomínejte však, že ocet sám o sobě kila neshodí, ale bude skvělým pomocníkem při dietách.

Doporučený článek:  Marinovaná cibule skvěle doplní salát i domácí burger. Zavařenou ve sklenici si užijete po celý rok

Na přípravu potřebujete přibližně kilogram slupek a semínek, ty vložte do sklenice. Potom rozpusťte dvě polévkové lžíce cukru v litru teplé vody a nalijte na jablečné slupky. Dobře promíchejte. Nádobu přikryjte gázou nebo utěrkou a svažte šňůrkou. Nechte 4–6 týdnů na teplém a suchém místě. Každý den směs promíchejte. Když z ní zmizí pěna, znamená to, že domácí jablečný ocet je hotový. Teď už jen stačí přelít do láhve a pevně uzavřít.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/apple-cider-vinegar-detox, https://tasty.co/recipe/apple-cider-vinegar, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/apple-cider-vinegar-for-weight-loss/faq-20058394, https://home.onehowto.com/article/how-to-remove-bad-smells-from-shoes-with-vinegar-13137.html, https://www.apartmenttherapy.com/13-ways-to-clean-your-whole-home-with-apple-cider-vinegar-235579, https://www.goingzerowaste.com/blog/how-to-make-apple-cider-vinegar-from-scraps/, https://foodprint.org/blog/how-to-use-apple-peels-and-cores/, https://growagoodlife.com/apple-scrap-vinegar/
.

Doporučené články