Polská šéfkuchařka radí, jak dovést vývar k dokonalosti. Na síle a vůni přidá hřebíček

Vývar patří v Polsku, obdobně jako v Česku, mezi nejoblíbenější polévky, které milují děti i dospělí. Tradičně se podává na stůl v neděli, ale chutná skvěle každý den. Vývar je polévka pro zdraví a posilnění obranyschopnosti, v dobách našich babiček byl lékem při chřipce nebo nachlazení. A je dobré se inspirovat těmito radami i dnes, kdy řádí různé druhy virů a chřipek. Podle polské hvězdy televizních pořadů o vaření Magdy Gesslerové pak stačí přidat jednu ingredienci, aby byl ještě zdravější!

Triky v podání Magdy Gesslerové

Zatímco u nás vládne kuchyním Pohlreich, Forejt, Kašpárek nebo Sajler, v Polsku je populární hvězdou Magda Gesslerová. Je majitelkou několika restaurací a je známá svým pořadem „Revoluce v kuchyni“, kde prezentuje tradiční polské recepty. Ale nejen to, při přípravě masa, polévek, omáček či nádivek nikdy nezapomene přidat nějaké triky nebo vylepšováky, které obyčejné pokrmy povýší na vytříbené delikatesy. V jednom z dílů nezapomněla Gesslerová ani na klasický vývar.

Doporučený článek:  Vaření vývaru má pravidla. Díky nim získá polévka bohatou chuť
Zdroj obrázku: Freepik

Sytý, výživný a voňavý

Vývar může po čase zevšednit, chutná totiž vždy stejně. Právě to se pokusila Gesslerová změnit, proto je vývar v jejím podání sice sytý a výživný, ale současně nebesky voní. Jak na to? Tajnou ingrediencí je koření. A zatímco běžně se používá takzvané divoké koření, kdy nechybí bobkový list, nové koření a kuličky černého pepře, Gesslerová přidává ještě hřebíček. Toto koření má výrazné aroma, navíc blahodárné účinky na zdraví, protože má protizánětlivé, antivirové a analgetické účinky.

Doporučený článek:  Polévka z kyselých okurek je výživná, zasytí a podpoří hubnutí

Koření proti chřipce i pro lepší trávení

Vývar pomáhá při chřipce a nachlazení, s přidáním hřebíčku bude ještě účinnější. Současně je hřebíček lékem na trávicí obtíže a pomáhá při bolení žaludku. Hřebíček je taktéž zdrojem mnoha vitamínů (A, C, E, K) a minerálů (vápníku, železa, mědi, draslíku, zinku, selenu, hořčíku a fosforu). Obsahuje také organickou látku eugenol, která má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti a účinně pomáhá při zánětech, kašli i ucpaném nosu. A kdy toto koření do hrnce přidat? Dva až tři kousky se přidávají hned na začátku spolu s ostatními přísadami.

Zdroj: https://247newsagency.com/entertainment/141546.html
.

Doporučené články