Nenechte se zmást zažitými mýty, majonéza je zdravá! Je ale nutné dodržet důležitou podmínku

Majonéza nemá zrovna nejlepší pověst. Má vysoký obsah kalorií a měli byste se jí vyhnout tehdy, pokud vám záleží na udržení zdravé tělesné hmotnosti. O majonéze vám v dnešním článku povíme několik věcí a je jen na vás, abyste se rozhodli, jestli ji budete konzumovat, nebo ji nahradíte zdravější alternativou.

Sentimentální chuť

Hustá emulze vytvořená kombinací oleje a vaječných žloutků má široká kulinářská využití. V mnoha domácnostech se dodnes připravují pokrmy, které se nikdo neodváží ochutit jinak než majonézou. Klasikou vánoční kuchyně je zeleninový salát s majonézou, vejci nebo sledi v majonéze.

Doporučený článek:  Míchaná vajíčka zapečená v bagetě jsou skvělou snídaní, která zasytí na celé dopoledne

Mnoho lidí při vzpomínce na majonézu polyká nasbírané sliny. Někteří lidé, hlavně ti, kteří si hlídají štíhlou linii, si mohou jen smutně povzdechnout. To, že je majonéza kalorická, není jen mýtus. Koneckonců vychází z kombinace oleje a vaječných žloutků, které také obsahují velké množství tuků. Majonézu však můžete snadno nahradit bílým přírodním jogurtem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní vlastnosti

Majonéza je zdravá, ale pouze v malém množství. Čajová lžička, nebo dokonce lžíce majonézy nezničí naši postavu, pokud z toho nebudeme mít každodenní rituál. Majonéza by měla být zařazena na seznam svátečních lahůdek. Majonéza, která je vytvořena kombinací produktů, které oplývají zdravými nenasycenými mastnými kyselinami, je pokladnicí vitamínů rozpustných v tucích. Najdeme v ní vitamíny A, D, E a K, jakož i tři prvky důležité pro zdraví: draslík, selen a sodík.

Doporučený článek:  Podzimní tapas jsou jedinečnou příležitostí pro nové kombinace a chutě

Majonéza, která je vytvořena kombinací kvalitního rostlinného oleje lisovaného za studena a vaječného žloutku, je vysoce kalorická, ale chutná verze čistého zdraví. A na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemusí být z nabídky vyloučena. Musíte ji však konzumovat s mírou. V přiměřených dávkách nejenže neublíží, ale dokonce pomůže.

Zdroj: https://foodnetwork.co.uk/healthyeats/healthy-tips/2011/07/mayo-good-or-bad
.

Doporučené články