„Ne, děkuji. Raději si to koupím levněji u nás v supermarketu ,“ odmítla jsem zeleninu z místního trhu

Kdo byl někdy na trhu, ten ví, jaké zde jsou ceny. Když je porovnáte s běžným obchodem nebo supermarketem, je to značný rozdíl. Na trhu je prostě vše dražší. U některých položek to pochopit dokážu, ale jsou takové, kde nechci utrácet zbytečně. Příkladem je třeba zelenina.

Jako milovnice trhů jsem zvyklá procházet stánky a obdivovat vše, co nabízejí. Je tam vždycky tolik zajímavých věcí a chutí. Ale i když miluju tu atmosféru, nejsem typ, který by bezhlavě nakupoval vše, co vidí. Obzvlášť když jde o ovoce a zeleninu. Mám svou hlavu, svoje přesvědčení a rozhodně si nemyslím, že co je z trhu, musí být vysloveně nejlepší na světě.

Doporučený článek:  5 nejzdravějších druhů masa, které by v jídelníčku neměly chybět

Když jde o produkty, které se jedí syrové, jako jsou třeba jablka, neváhám a kupuju je na trhu. Tady je ten rozdíl v chuti, oproti supermarketu, znatelný. Ale když jde o věci, které se používají spíše pro vaření, jako je kořenová zelenina na polévku, jsem trochu skeptická. Říkám si, proč kupovat něco výrazně dražšího, když jediným úkolem té zeleniny je, aby se několik hodin vařila ve vodě. V tu chvíli je celkem jedno, kde a jak byla vypěstována. Ten výsledek musí být stejný.

Doporučený článek:  Riziko osteoporózy sníží vybrané druhy ovoce a zeleniny. Kostem dodají potřebný vápník a vitamíny

Když jsem byla na trhu naposledy a koukala jsem na celer a petržel, opět jsem začala mít pochyby. Obojí bylo o dost dražší než v supermarketu. Prodejkyně mě přesvědčovala, že jejich kvalita je mnohem vyšší a že to poznám na vývaru. Ale já si nebyla jistá. Moc jsem jí nevěřila.

Myslím si, že když to vaříte tak dlouho, tak se ten rozdíl ve chuti ztratí. A opravdu si nemyslím, že vývar z celeru a petržele z trhu bude výrazně lepší než ten ze supermarketu. Takže jsem prodejkyni poděkovala, ale řekla jsem: „Ne, díky. Já si to radši koupím v supermarketu levněji.“

Doporučený článek:  Potraviny s nízkým glykemickým indexem jsou základem jídelníčku nejen diabetiků

Někdy mám pocit, že na trhu je všechno trochu předražené, a to jen kvůli tomu, že je to z trhu. Ale já chci mít jistotu, že za své peníze dostanu opravdu tu nejlepší hodnotu, ať už je to z trhu nebo z obchodu. Takže jsem si nakonec koupila potřebnou zeleninu v supermarketu. Byla jsem spokojená s kvalitou i cenou. A když jsem pak vařila vývar, byl prostě dobrý.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
.

Doporučené články