Mšice se mohou objevit kdykoli. Zakročte proti nim včas, účinnou zbraň najdete v kuchyni

Mšice jsou nečastějším škůdcem našich zahrad. Zbavit se jich je skutečnou výzvou a zároveň velmi pracným procesem, který nějakou dobu trvá. Co dělat, pokud na našich rostlinách objevíme tyto nezvané hosty? Je důležité okamžitě jednat. Pomůže osvědčený domácí způsob. K výrobě postřiku stačí sáhnout do lednice.

Mšice poznáme podle pokroucených listů

Mšice si najdou cestu do každé zahrady. Jedná se o malý hmyz, který se živí vysáváním tekutin a živin z listů a stonků. Pokud jich je příliš mnoho, mohou rostliny velmi oslabit a poškodit květy i listy, nebo dokonce rostliny zahubit. Kromě toho se mšice rychle rozmnožují, proto je důležité boj proti škůdcům zahájit co nejdříve.

Doporučený článek:  Výhody a nevýhody vaření v myčce z pohledu kulinářských expertů

Charakteristickým znakem výskytu mšic na rostlinách jsou pokroucené a lepkavé listy. Je tedy nutné rostliny pravidelně a pečlivě kontrolovat, abychom co nejdříve odhalili případné škůdce. Jakmile si všimneme, že některá z rostlin je napadená, pustíme se do práce. Existuje mnoho způsobů likvidace mšic. Nejoblíbenější jsou chemické přípravky, fungovat ale budou i osvědčené a doma vyrobené levné přípravky z ingrediencí, které najdeme v kuchyni.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinné postřiky proti mšicím

Mšice nesnáší některé potraviny, které nám naopak chutnají. Jedním z nejlepších způsobů, jak se těchto škůdců zbavit, je proto výroba domácího postřiku z mléka. Mělo by být obyčejné kravské a odstředěné. Smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 1 a přelijte do rozprašovače. Hotovou směsí rostliny pravidelně stříkejte.

Doporučený článek:  V kuchyni si můžeme užít spoustu zábavy, myslet musíme ale také na bezpečnost

Oblíbenou metodou v boji proti mšicím je také domácí česnekový extrakt. Asi 20 gramů česneku prolisujte a zalijte přibližně deseti litry vody. Nechte působit 24 hodin a poté použijte k ošetření rostlin. Někteří zahradníci doporučují i odvar z cibule. Nakrájejte 75 gramů cibule a zalijte je deseti litry vody. Půl hodiny povařte a po vychladnutí použijte. Rostliny stříkejte ideálně ve večerních hodinách.

Zdroj: https://www.gardenbetty.com/organic-pest-control-101-7-easy-solutions-for-getting-rid-of-aphids/
.

Doporučené články