Lenka: Kávu vařím doma a přelévám ji do hrnečku s logem kavárny. Chci zapadnout a nebýt trapná

Jsem jednou z těch žen, které na ulici nebo v práci uvidíte s kelímkem ze známé kavárny. Ale mám své malé tajemství. Obsah mého hrnku vzniknul jinde, než si myslíte. Připravila jsem si ji doma, za zlomek ceny. A proč to dělám? Dalo by se říci, že jsem k tomu donucena okolím, společenskými standardy.

Běžte se někdy projít ven do centra většího města, kde jsou rozesety pobočky známých kaváren. Každý druhý člověk na ulici má v ruce hrnek z nějaké této kavárny. A ve firmě, kde pracuju, je to úplně stejné. Každé ráno přijdou kolegyně s kávou z té velké známé kavárny, jako by to bylo nějaké nepsané pravidlo. Já jsem to taky chvíli dělala, ale pak jsem si spočítala, kolik mě to stojí. Až se mi protáčely panenky.

Doporučený článek:  Manželka Barbora: Nakupuji prošlé jídlo, abych šetřila rodinný rozpočet. Před partnerem to tajím

Tak jsem se rozhodla pro malý trik. Koupila jsem si znovupoužitelný hrnek s logem té slavné kavárny. Každé ráno si doma uvařím kávu, naliji ji do toho hrnku a jdu s ní do práce. A ono to funguje! Nikdo si ničeho nevšiml, nebo aspoň nic neříkal. A že je to podvod? V životě musí člověk udělat hodně věcí proto, aby zapadl mezi ostatní, do kolektivu.

Ale vždycky, když jdu kolem kolegů s tím hrnkem, mám takový malý strach, aby mě někdo neprozradil. Představa, že by se někdo chtěl napít a zjistil, že to není ta pravá káva z kavárny, mě trochu děsí. Ale zatím se to nestalo. A doufám že nestane – v nejhorším se vymluvím na nějaký opar, nachlazení a podobně.

Doporučený článek:  Příprava jídel z čerstvých surovin je výhodnější než nákup polotovarů

Sice jsem toho součástí, ale zároveň vím, jak je to směšné. Proč by měl být někdo méněcenný, když si nedává kávu z módní kavárny? Ale tak to prostě v práci chodí. Lidé si potřebují dokazovat svůj status těmito malými věcmi. Ale pokud chcete zapadnout a nebýt „černá ovce“, musíte tyhle hry hrát. Já s malým podvodem, protože opravdu nemám na to, abych si tam kávu denně kupovala. Čas od času klidně, ale když si to kafe vynásobíte dvaceti – počet dní v týdnu, už vás ta chuť přejde.

Doporučený článek:  Plánování jídel s ohledem na sezónnost vytvoří kvalitní jídelníček

Takže každé ráno si uvařím svou oblíbenou a normální kávu doma, naleju ji do toho stylového hrnku a jdu s ní do práce. Mám radost, že jsem našla způsob, jak zapadnout, aniž bych utrácela majlant za kávu, kterou si můžu udělat doma stejně dobře. A upřímně, má domácí káva mi chutná mnohem víc.

 

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
.

Doporučené články