Káva podporuje hubnutí, s přidáním několika ingrediencí bude metabolismus ještě rychlejší

Káva patří na špici nejpopulárnějších nápojů na celém světě. Příznivci tradiční černé kávy považují ty, co si do ní přidávají mléko nebo cukr, za vyvrhele. Je však pravdou, že záleží na každém z nás, jaký druh kávy a s jakými příchutěmi ji pijeme. Káva a obsažený kofein mají taktéž léčivé účinky. Kofein zrychluje metabolismus a napomáhá trávení, to je důvod, proč káva podporuje hubnutí. Může však být cestou, jak shodit kil ještě více, stačí vědět, co do ní přidat.

Kofein pro zdraví

Pomáhá, nebo škodí? To je otázka, nad kterou dumají výzkumníci dlouhá desetiletí. Pravdou je, že káva obsahuje na 7000 sloučenin, které mají vliv na fungování oběhové, trávicí a endokrinní soustavy. Hraje též roli při práci neuronů, podle mnohých studií zabraňuje rozvoji aterosklerózy, je však nutné vypít denně několik šálků. Po vypití kávy jsou taktéž lidé spokojenější a méně vystresovaní, protože obsažené látky snižují produkci kortizolu. Káva působí na zlepšení kognitivních funkcí mozku, zejména paměti a koncentrace, nadto dodá energii a zbaví ospalosti.

Doporučený článek:  Zelí nekrouhejte, ale zabalte do něho směs rýže a masa. Pochutnáte si na netradičních rolkách s nádechem Asie
Zdroj obrázku: Freepik

Káva zrychluje metabolismus

Jaký nápoj pomůže odlehčit plné břicho po vydatném obědě? Samozřejmě káva, která napomáhá trávení, protože zvyšuje lipolýzu tuků, čímž se zrychluje metabolismus. Po vypití kofeinového nápoje navíc nedochází tak rychle k pocitům hladu. Podle vědců, kteří publikovali svůj výzkum v časopise The American Journal of Clinical Nutrition, totiž zrychluje trávení o celých 11 procent, přičemž nejsnazší je hubnout při přípravě zelené kávy, což jsou nepražená kávová zrna.

Se zázvorem a skořicí

Jak ještě zintenzivnit účinky kávových nápojů na hubnutí? Stačí přidat zázvor a skořici, které se používají při hubnutí právě pro zrychlení metabolismu a zlepšení trávení. Na přípravu je třeba:

  • 250 ml uvařené kávy,
  • 1/4 lžičky oloupaného a nastrouhaného zázvoru,
  • špetka skořice.

Přísady se přidávají do uvařené kávy, nejvyšších účinků se dosahuje při hořkém nápoji, dosladit se může kapkou medu.

Zdroj: https://food.ndtv.com/photos/these-5-coffee-recipes-can-aid-in-weight-loss-101305
.

Doporučené články