Houbový zapékanec zasytí doma i na cestách. Jeho přípravu zvládne úplně každý

Zapékanec je lahodná svačina, kterou mnozí z vás budou znát už z dob socialismu, ale rozhodně je to jídlo, které přežilo do dnešních dní. Hlavně v éře street food módy se mu znovu dostává přízně. Pokud máte kvalitní suroviny, můžete připravit také kvalitní zapékanec, nad kterým se vám budou sbíhat sliny. Pojďme se na to podívat společně v našem článku.

Něco rychlého a chutného

Pokud potřebujete něco rychlého a chutného na zub, zapékanec je ideální volbou. Jeho příprava je velmi snadná, ale je potřeba také dodržovat určitá pravidla, abyste si jej mohli vychutnat opravdu co nejlépe. Jedním z tajemství jeho přípravy jsou houby a získáte plnější chuť, pokud houby místo obyčejného krájení nastrouháte. Ingredience na přípravu zapékance jsou:

  • 2 bagety,
  • 350 g hub,
  • 200 g sýra,
  • kečup.
Doporučený článek:  Švestkový kompot přijde k chuti a zajistí přísun vitamínů i v zimě
Zdroj obrázku: Freepik

Houby nastrouhejte na hrubém struhadle, stejným způsobem si připravte sýr. Je vhodné použít takový sýr, který se při vaření snadno rozpustí. Houby i sýr smíchejte dohromady a dochuťte solí, pepřem a mletou uzenou paprikou.

Bagety rozkrojte napůl a vnitřek prsty prohněťte, aby se uvolnilo místo pro sýr a houby. Vnitřek bagety nejprve vytřete kečupem, stačí tenká vrstva, a potom ji naplňte sýrovou a houbovou nádivkou.

Pečeme a servírujeme

Nyní už stačí vložit vše do trouby, kterou máme předehřátou na 180 °C, přičemž pečeme po dobu asi 15 minut. Délka optimálního pečení se může mírně lišit v závislosti na tom, jak velký zapékanec připravujeme nebo jak je silná vrstva nádivky.

Doporučený článek:  Proteinový pudink zažene chutě na sladké a zároveň podpoří hubnutí

Jakmile máte bagety hotové, stačí je vytáhnout z trouby a nechat vychladnout. Pochoutku potom servírujeme s kečupem, majonézou nebo jinou oblíbenou omáčkou. Máte tak domácí alternativu jídla z rychlého občerstvení, kde navíc víte vše o ingrediencích, které jste přidali. Je to levné, a přitom velmi dobré jídlo, na kterém si každý pochutná.

Zdroj: https://sodelicious.recipes/recipe/mushroom-filled-baguette/
.

Doporučené články